PL / EN
MICHAEL JACKSON: CO WNIÓSŁ DO ŚWIATA MODY KRÓL POPU?

MICHAEL JACKSON: CO WNIÓSŁ DO ŚWIATA MODY KRÓL POPU?

Inspirował Oliviera Rousteinga, dyrektora kreatywnego Balmain i nauczył go miłości do muzyki oraz mody!

Poza dorobkiem muzycznym i kulturowym, Michael Jackson pozostawił po sobie ślad w dziedzinie mody. Niektóre z trendów, które lansował Król Popu ponownie wracają do łask. Poznajcie styl Michaela Jacksona!

MICHAEL JACKSON: STYL KRÓLA POPU

Michael Jackson szczególnie upodobał sobie styl generalski. Uwielbiał marynarki z pagonami, szarfami i orderami. W jednym z takich modeli przywitał księżną Dianę. Jego kostiumy były bogato zdobione i wyszywane złotem. Król Popu ubierał się na wzór władców i takie było jedno oblicze mody, jaką prezentował. Obecnie żakiety w stylu napoleońskim, z dekoracyjnymi guzikami znajdziecie w Zarze.

Na scenie Jackson stawiał na błysk, dlatego w jego stylizacjach dominowały stroje z brokatem, cekinami lub metaliczne spodnie czy kurtki. Piosenkarz nie rozstawał się także z kapeluszem oraz smokingami. W jednym z takich kultowych białych modeli zatańczył do piosenki „Smooth Criminal”. Michael łamał konwenanse obowiązujące w kanonie mody i opanował mistrzostwo w dziedzinie autokreacji. Spopularyzował trend niedopuszczalny w etykiecie biznesu, a mianowicie łączenie białych skarpetek z czarnymi, błyszczącymi mokasynami.

W szafie Króla Popu zagościły ramoneski, spodnie rurki, kurtki bomberki, białe T-shirty, kolorowe koszule oraz okulary awiatory. Z butów Michael wybierał model biker boots. To właśnie piosenkarz wylansował modę na koszulki z dekoltem w kształcie litery V i spodnie z lampasem.

Pod koniec swojego życia Jackson powrócił do ubrań w stylu napoleońskim. Najczęściej nosił projekty domów mody Balmain i Givenchy.

W naszej galerii zdjęć zobaczycie więcej inspiracji szafą Michaela Jacksona.


video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Michael Jackson | Balmain | Givenchy | TRENDY |

podobne artykuły