Logotyp serwisu lamode.info
DIRTY DANCING 2: MODA W TANECZNYM KLIMACIE

DIRTY DANCING 2: MODA W TANECZNYM KLIMACIE

Poznajcie modę na Kubie! 

Spis treści

1. DIRTY DANCING 2: O FILMIE

2. DIRTY DANCING 2: KOSTIUMY

DIRTY DANCING 2: O FILMIE

„Dirty Dancing 2” (Havana Nights) to amerykański film fabularny z 2004 roku wzorowany na przeboju kinowym z 1987 roku pt. „Dirty Dancing”. Chociaż motyw pozostał ten sam to poza aktorami zmieniono miejsce akcji z USA na stolicę Kuby, Hawanę. Wraz z duchem czasów zmieniła się także moda.

Główne role w projekcie zagrali Diego Luna (Javier) i Romola Garai (Katie). W epizodzie pojawił się sam Patrick Swayze, znany z pierwszego filmu Dirty Dancing".

DIRTY DANCING 2: KOSTIUMY

W filmie widzieliśmy koktajlowe sukienki. Nie zabrakło rozkloszowanych modeli z podkreśloną talią i odsłoniętym dekoltem. Niektóre spódnice przypominały te z lat 50. XX wieku. Odrobina retro stylizacji i inspiracji garderobą Brigitte Bardot. Podczas pożegnania Katie z Javierem, dziewczyna wystąpiła w sukience o fasonie a’la Marilyn Monroe: kopertowe zapięcie, model bez rękawów i tzw. „efekt klepsydry”. Zwiewne spódnice na podbiciu z organzy, bluzki z dekoltami i dopasowane kroje dodawały stylizacjom ultra kobiecego charakteru. Wszystkie stroje były skromne i jednocześnie nie potrzebowały wielu dodatków, by zrobić dobre wrażenie – wpisywały się zarówno w latynoski klimat filmu, jak i taneczne trendy. W filmie „Dirty Dancing 2” królowały printy w kwiaty i krata vichy oraz ponadczasowe perły. Z casualowych inspiracji pojawiły się wiązane bluzki i getry.

POLECAMY: DIRTY DANCING MODA ZAINSPIROWANA TAŃCEM 

Zajrzyjcie do naszej galerii, w której przedstawiamy więcej filmowych zdjęć.


tagi: film | Brigitte Bardot | Dirty Dancing |

podobne artykuły