PL / EN
„DIRTY DANCING” - MODA ZAINSPIROWANA TAŃCEM

„DIRTY DANCING” - MODA ZAINSPIROWANA TAŃCEM

Moda i taniec idą w parze!

„Dirty Dancing” to jeden z tych filmów, który zrobił furorę w branży kina, tańca i mody. Wystarczy sięgnąć pamięcią do garderoby Frances Baby Houseman (Jennifer Grey). Bohaterka w latach 80. stała się niekwestionowaną ikoną stylu. Zobaczcie, jakie perełki modowe skrywała w swojej szafie!

DIRTY DANCING: MODA ZAINSPIROWANA TAŃCEM

Moda przedstawiona w filmie „Dirty Dancing” to hołd złożony latom 80., modzie i tańcu. Główna bohaterka stawiała na: jeansowe shorty z wysokim stanem, wiązane topy oraz czerwone body. W jej garderobie nie brakowało kreacji w grochy oraz sukienek odciętych w talii. Tą jedyną i wyjątkową, która zapadła wszystkim w pamięci za sprawą brzoskwiniowego koloru, tancerka połączyła z butami mary jane. Styl Baby można określić jako casual, którego znakiem rozpoznawczym były białe spodnie z topem, flanelowa koszula lub dżinsy z pasiastą bluzką. Rozpięte swetry, zwiewne pastelowe spódnice i koronkowe bluzki to cała ona!

Z butów, Baby wybrała baletki oraz białe Kedsy, co pokazywało silną kolaborację mody ze sportem. To wtedy zapanował kult ciała, które chętnie podkreślano za pomocą stroju.

POLECAMY: NAJLEPSZE FILMY Z IKONAMI MODY

W naszej galerii zdjęć zobaczycie trendy wylansowane przez Baby w filmie „Dirty Dancing”. Zapraszamy!video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Dirty Dancing | ikony stylu | film |

podobne artykuły