PL / EN
MEADHAM KIRCHHOFF – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

MEADHAM KIRCHHOFF – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

Czarownice, czy porcelanowe lalki? Niezależnie od tego, jak odbierzecie bajkę, którą opowiada duet Meadham Kirchhoff, ich wiosenna-letnia kolekcja potrafi oczarować. Przekonajcie się sami. 

To z pewnością nie jest moda dla entuzjastów bezpiecznej klasyki, ani bajka dla najmłodszych dzieci. Duet Meadham Kirchhoff nie narzeka na brak oryginalnych pomysłów i co sezon udowadnia, że nawet tak rozpoznawalny styl może nas czymś zaskoczyć. Trudno się nie zgodzić, że jest to jedna z najciekawszych marek londyńskiego Tygodnia Mody. Co tym razem zaprezentowali na pokazie swojej wiosenno-letniej kolekcji Edward Meadham i Benjamin Kirchhoff? Przede wszystkim interesującą mieszankę inspiracji, które doskonale przełożyły się na ich oryginalną modę.

 

Do jednego worka zostały wrzucone: historyczna moda w stylu elżbietańskim, czarownice i  Pippi Langstrumpf. Jest mrocznie i infantylnie, romantycznie i awangardowo – takie kontrasty stanowią siłę marki Meadham Kirchhoff. Doskonale komentuje je muzyka z pokazu, kiedy do spokojnej, delikatnej melodii wkradają się upiorne dźwięki smyczków z „Psychozy”, autorstwa Bernarda Herrmanna.

 

Modelki w kapeluszach z szerokim rondem, koronkowych sukienkach, podkolanówkach i perukach ozdobionych kokardami, wyglądają jak porcelanowe lalki. Obok wdzięcznych fartuszków, bufek, haftowanych gorsetów i infantylnych torebek z pluszowymi zwierzakami pojawiają się uprzęże, długie skórzane rękawiczki oraz okrycia wierzchnie z motywem wężowej skóry. Grzeczne kołnierzyki, dziewczęce groszki, kratka gingham, falbanki i plisy stanowią kontrast dla przezroczystych halek z pentagramami i krótkich koronkowych topów. Mimo nagromadzenia tak różnorodnych motywów, nic się ze sobą nie gryzie i wszystkie elementy garderoby wyglądają tak jakby od zawsze były dla siebie stworzone. Magia Meadham Kirchhoff zdecydowanie potrafi oczarować. Chciałoby się słuchać więcej takich bajek. 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Meadham Kirchhoff | Meadham Kirchhoff wiosna lato 2014 | London Fashion Week wiosna lato 2014 | LONDON FASHION WEEK |

podobne artykuły