PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
MARTA DYKS

MARTA DYKS

ZAWÓD:

Modelka

URODZINY

1989

NARODOWOŚĆ

Polska

Spis treści

1. MARTA DYKS: POCZĄTKI KARIERY MODELKI

2. MARTA DYKS: WSPÓŁPRACA Z MARKAMI I PROJEKTANTAMI MODY

3. MARTA DYKS: EDYTORIALE I OKŁADKI GAZET

4. MARTA DYKS: LOOKBOOKI I KAMPANIE

5. MARTA DYKS: ŚLUB Z BORYSEM STAROSZEM

6. MARTA DYKS: HASHIMOTO

7. MARTA DYKS X ROSA CHAINS

Polska modelka, która chodziła na pokazach mody m.in. Johna Galliano, Philippa Plein’a i Rodarte.

MARTA DYKS: POCZĄTKI KARIERY MODELKI

Urodziła się w 1989 roku w Bydgoszczy. Swój pierwszy kontakt z modą miała w wieku 16 lat, kiedy wzięła udział w konkursie organizowanym przez magazyn dla nastolatek mającym na celu wyłonienie New Faces. Ktoś z branży ją dostrzegł i tak weszła na tory modelingu. Marta Dyks zaczynała od pracy przy sesjach zdjęciowych oraz lookbookach. Paradoksalnie, nie traktowała zawodu modelki w kategoriach pasji, czy marzenia, a raczej sposobu na życie. Z wiekiem, jej zarobki okazały się niewystarczające, by mogły zapewnić utrzymanie. Dlatego trzeba było podjąć decyzję co dalej…

MARTA DYKS: WSPÓŁPRACA Z MARKAMI I PROJEKTANTAMI MODY

W 2012 roku Marta Dyks już kroczyła po wybiegach Celine i Louis Vuitton. Następnie widzieliśmy ją na pokazach m.in. u Elie Saab, Zadig&Voltaire, Acne, Driesa Van Notena, duetu Dolce&Gabbana, Anthony’ego Vaccarello, Fendi, Mulberry, Victorii Beckham, Rag&Bone, Diora, Celine, czy Balenciagi. Marta jest jedną z niewielu Polek, które zatrudniło Burberry. To właśnie ten magiczny pokaz najbardziej zapadł jej w pamięci ze względu na spektakularną produkcję. W 2014 roku Dyks Marta maszerowała na wybiegach dla Richarda Chai, Suno, Ohne Titela, Tibi, Just Cavalli, Hunter Original, Sassa i Bide'a, Johna Galliano, Philippa Plein’a i innych.

fot. Instagram @martadyks


MARTA DYKS: EDYTORIALE I OKŁADKI GAZET

Marta Dyks wystąpiła w sesjach zdjęciowych i edytorialach do prestiżowych magazynów mody. W swoim portfolio ma m.in. współpracę z niemieckim wydaniem Vogue pod nazwą Art Work (2012), Dazed Magazine (Mad Fur It, 2013), The Edit (listopad, 2013), czy grudniowym Vandals Magazine (Street Series, 2013). W samym 2014 roku modelka pojawiła się także na łamach czasopism, takich jak: Interview Russia, Naked But Safe (luty), Wallpaper Magazine (Double Take), Tomorrow’s Journal, Elle France (Bonne Impression), Amica (Estates), Vogue Russia oraz niemieckim, meksykańskim i brazylijskim Harper’s Bazaar. Na tym lista się nie kończy… Marta Dyks wzięła ponadto udział w sesjach zdjęciowych do polskich edytoriali m.in. Elle Polska (Hotel Amour) oraz Harper’s Bazaar Polska („Wszystkie odcienie szarości”). Kolejno uczestniczyła w projektach dla włoskiego Elle i brazylijskiego Vogue’a. 2015 rok to wciąż okres rozkwitu kariery Marty, która pozowała dla Elle Wietnam (Carnival), Elle Szwecja i paryskiego Vogue’a. Polska modelka na swoim koncie ma także współpracę z francuskim Marie Claire. W 2016 roku Marta zaprezentowała się w edytorialach do niemieckiego Elle oraz ukraińskiego wydania L’Officiel.

Dyks Marta wystąpiła na okładkach m.in. polskiego Elle (luty 2018), Viva Moda (marzec 2018), K Mag (maj, czerwiec 2017), Grazia Paryż (marzec 2017) oraz listopadowego wydania Elle Polska (2014). W 2014 roku zdobiła cover magazynu Lula.

MARTA DYKS: LOOKBOOKI I KAMPANIE

Na przestrzeni lat Marta Dyks pojawiła się w lookbokach Frankie Morello, Jill Sander, Escady, Erdem oraz Zary. Była częścią kampanii marek, takich jak Topshop oraz Pepe Jeans. Tę drugą współpracę określono jako doskonale oddającą osobowość i styl Marty. Polska modelka wzięła także udział w projekcie Max&co, Armani Exchange, Blumarine oraz Tara Jarmon. Wystąpiła ponadto w kampanii dla Christiana Lacroix.

Marta Dyks, Lookbook Max&co, 2014, (fot. models.com)


MARTA DYKS: ŚLUB Z BORYSEM STAROSZEM

25 lipca 2015 roku roku Marta Dyks poślubiła Borysa Starosza w klimatycznym miejscu pod Warszawą – Stodole Wszystkich Świętych. Oboje są z zawodu modelami i pochodzą z tej samej agencji Rebel Models. Mają na swoim koncie wspólne projekty zawodowe np. kampanię Simple CP.

Powłóczystą kreację dla panny młodej zaprojektowała Gosia Baczyńska. Projekt w stylu boho uzupełniono subtelnym wiankiem, a suknia ślubna została przez Martę nazwana „najbardziej wyjątkową, jaką widziała w życiu”.

MARTA DYKS: HASHIMOTO

W 2017 roku Marta Dyks upubliczniła na swoim Facebooku informację o tym, że zmaga się z chorobą Hashimoto. Wiadomość ta stanowiła pewnego rodzaju apel do kobiet, by częściej się badały i były świadome objaw oraz możliwości leczenia. Obecnie Marta deklaruje, że odzyskała pogodę ducha i życiową energię.

MARTA DYKS X ROSA CHAINS

W 2017 roku Marta Dyks połączyła siły z marką Rosa Chains, pod której parasolem zaprojektowała kolekcję subtelnej biżuterii z 14-karatowego złota i kamieni szlachetnych. Całość to hołd złożony latom 80. i 90. Hasłem przewodnim był symbol liny, którą można znaleźć w ręcznie wykonanych kolczykach i bransoletkach. W kolekcji znalazły się także pierścionki ze szlifem brylantu oraz błyszczącą czarną taflą onyksu. Nie zabrakło delikatnych łańcuszków, z których słynie marka Rosa Chains.

podobne artykuły