PL / EN
MARKA PANTENE WALCZY ZE STEREOTYPAMI - WIDEO

MARKA PANTENE WALCZY ZE STEREOTYPAMI - WIDEO

Wyświetlono go ponad 19 milionów razy. Zobaczcie filmik, którym marka Pantene walczy ze stereotypami i nierównym traktowaniem płci.

Stereotypy dostrzegamy na niemalże każdym etapie naszego życia, a te lubią objawiać się m.in. w wielu miejscach pracy. Są niczym innym jak uprzedzeniami. Podwójne standardy stosowane wobec płci, nierówne traktowanie i podcinanie skrzydeł.

 

Według badań Pantene, które zostały przeprowadzone na Filipinach aż 70% mężczyzn nadal uważa, że kobiety nie powinny okazywać siły swojej osobowości, aby zyskać powszechną akceptację. To właśnie te wyniki zainspirowały markę by stworzyć kampanię #Shine Strong mającą na celu zmotywowanie ich do wykorzystywania swojego potencjału oraz uświadomić im własną siłę i wartość. Walka Pantene z niesprawiedliwymi osądami rozpoczęła się dzięki nagraniu, które zapoczątkowało dyskusję wielu osób na całym świecie, a do tej pory obejrzało je ponad 19 milionów ludzi!

 

Całą akcję na swoim Facebooku skomentowała autorka książki „Włącz się do gry” oraz dyrektor operacyjna Facebooka, Sheryl Sandberg: „To jeden z najbardziej wymownych filmów jaki kiedykolwiek widziałam, pokazujący, że kobiety i mężczyźni wykonujący te same zadania są postrzegani w zupełnie inny sposób. Naprawdę warte zobaczenia”.

 

Deb Henretta, prezes Grupy P&G Global Beauty podkreśliła rolę marki, która „dociera do milionów kobiet na całym świecie. Chcemy wykorzystać ten potencjał i przyczynić się do ważnych zmian. Cieszymy się, że globalna kampania „#ShineStrong” pomaga kobietom zdać sobie sprawę z ich wewnętrznej siły i blasku”.

 

Zobaczcie wideo!

 

źródło: youtube.com

 


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Pantente | wideo | #Shine Strong |

podobne artykuły