Logotyp serwisu lamode.info
LOUIS VUITTON X JEFF KOONS: GWIAZDY I ZDJĘCIA CAŁEJ KOLEKCJI

LOUIS VUITTON X JEFF KOONS: GWIAZDY I ZDJĘCIA CAŁEJ KOLEKCJI

Zobaczie, kto pojawił się w Luwrze podczas prezentacji nowej kolekcji Louis Vuitton x Jeff Koons!

Najnowszy projekt francuskiego domu mody Louis Vuitton to kolekcja torebek i akcesoriów stworzona we współpracy z nowojorskim artystą Jeffem Koonsem. Koons, jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów naszych czasów, przeniósł estetykę swojego wieloletniego cyklu “Gazing Ball” – serii wielkoformatowych reprodukcji dzieł wielkich mistrzów malarstwa – na wybrane produkty Louis Vuitton. Reprodukcje obrazów da Vinci, Tycjana, Rubensa, Fragonarda i Van Gogha zostały przeniesione na kultowe modele torebek – Speedy, Keepall i Neverfull.

jeff koonsJeff Koons (fot. materiały prasowe)

ZOBACZ TEŻ: LOUIS VUITTON JESIEŃ ZIMA 2017: RECENZJA POKAZU

Przesuwając granice swoich artystycznych umiejętności, pracownie Louis Vuitton sięgnęły po najbardziej zaawansowane techniki rzemieślnicze, by wiernie odwzorować dzieła sztuki na modelach torebek. Poprzez wybór obrazów świadomie czerpiących inspirację z innych dzieł sztuki, Koons wpisał swój cykl “Gazing Ball” w obieg wpływów i inspiracji definiujących historię zachodnioeuropejskiej sztuki. A teraz, poprzez ekspozycję obrazów na torebkach Louis Vuitton, Koons zaprasza i zachęca widzów do odkrycia tych prac w nowym świetle. Torebki wykonano z najwyższej jakości materiałów, a każda z nich ozdobiona jest aplikacją z nazwiskiem artysty.

lvTorebka Van Gogh (fot. materiały prasowe)

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: LOUIS VUITTON ROZPOCZYNA KOLABORACJĘ Z JEFFEM KOONSEM!

Zobaczcie, jakie gwiazdy pojawiły się podczas prezentacji kolekcji w Luwrze i wszystkie zaprojektowane przez artystę torebki i akcesoria!


tagi: NEWS | GWIAZDY | JEFF KOONS | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły