PL / EN
SIBLING - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

SIBLING - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

Lata 80. opanowały wiosenno-letnią kolekcję marki Sibling na sezon 2015. Zobaczcie, co pojawiło się na londyńskim wybiegu.

Mówi się, że moda to przede wszystkim zabawa, ale tak naprawdę zaczęto ją tak traktować dopiero w latach 80. To właśnie w tym czasie do głosu doszedł postmodernizm, dając nieograniczone możliwości tworzenia artystom i projektantom mody. Wówczas popularne stało się cytowanie stylów innych dekad, choć tak naprawdę żadna estetyka nie była przenoszona na wybiegi w całości.

 

Kolorowa, eklektyczna i bardzo ironiczna moda lat 80. stała się kluczową inspiracją wiosenno-letniego sezonu 2015 brytyjskiej marki Sibling. Sid Bryan, Joe Bates i Cozette McCreery, zafascynowani barwnym stylem ulicznym ówczesnych mieszkańców Nowego Jorku oraz ikonicznym wizerunkiem gwiazdy pop – Madonny, stworzyli kolekcję będącą bezpośrednim odwołaniem do atmosfery tamtych czasów.

 

Doskonałym punktem odniesienia dla trójki projektantów okazała się twórczość fotografki Amy Arbus (córki Diane) oraz artystki Maripol, odpowiedzialnej za wizerunek takich gwiazd jak Madonna, Debbie Harry oraz Grace Jones.

 

Charakterystyczny styl lat 80. dał swój wyraz w najnowszych projektach Sibling, kiedy na wybiegu pojawiły się modelki w oryginalnych nakryciach głowy (opaski z przeskalowanymi kokardami), marynarkach z mocno podkreślonymi ramionami, krótkich kolorowych topach i spódnicach z falbanami. Obok sportowych fasonów w graficzne nadruki znalazły się projekty z makramy i delikatnych koronek. Dominowała spora różnorodność wzorów i faktur – dziewczęca kratka gingham, transparentne tkaniny i koronkowe lamówki kontrastowały z grubymi ażurowymi splotami, cekinami i puszystymi dzianinami.

 

Na czym polega zabawa modą w wydaniu marki Sibling? Zajrzyjcie do naszej galerii.

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: London Fashion Week wiosna lato 2015 | Tydzień Mody w Londynie | Londyński Tydzień Mody | Sibling | Sibling wiosna lato 2015 | LONDON FASHION WEEK |

podobne artykuły