Logotyp serwisu lamode.info
LIDIA KALITA - PREZENTACJA KOLEKCJI

LIDIA KALITA - PREZENTACJA KOLEKCJI "SECRET GARDEN" WIOSNA LATO 2018

Wyjątkowa formuła pokazu oraz kolekcja pełna kontrastów.

 

Spis treści

1. LIDIA KALITA - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

2. LIDIA KALITA - PREZENTACJA "SECRET GARDEN"

22 lutego 2018 roku w Studiu99 w warszawskim Forcie Mokotów odbyła się ekskluzywna premiera wiosennej kolekcji "Secret Garden" autorstwa Lidii Kality. Projektantka zaprosiła swoich gości na kameralną prezentację, przełamując romantyczny charakter kolekcji elektronicznym brzmieniem z multimedialną projekcją w tle.

LIDIA KALITA - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

 Lidia Kalita kolekcją na sezon wiosna/lato 2018 zaprasza nas do wiosennego ogrodu, łącząc kwieciste printy i buduarowe inspiracje z funkcjonalnym podejściem do mody. Wszystko po to, aby wychwycić kwintesencję kobiecej subtelności i zakomponować ją w rytm ulicy. Bazę kolekcji tworzą lekkie sukienki i dobrze skrojone garnitury w odsłonie retro kobiecości na miarę XXI wieku.

Kolekcja łączy w sobie charakterność oraz ogromną wrażliwość kobiecej natury. Moje projekty często są pełne sprzeczności, stawiam na odważne rozwiązania, często łączę z pozoru niepasujące do siebie tkaniny. Sama jestem osobą pełną kontrastów. Ostatni październikowy pokaz był hołdem dla wszystkich buntowniczek, tym razem przyjrzałam się kruchości kobiecej natury, która kryje się pod fasadą naszych codziennych wyzwań – mówi o kolekcji sama projektantka.

ZOBACZ TEŻ: LIDIA KALITA - POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2017/18

Lidia Kalita przygotowała 15 sylwetek tworzących esencję wiosennej propozycji projektantki, wśród których znalazły się między innymi: kwieciste garnitury, suknie z plisowaniami, jedwabne bluzki z fontaziem, czy forma eleganckiego dresu z welurowymi rękawami oraz wiosenny szlafrokowy płaszcz.

Obok barwnych, kwiecistych looków, projektantka nie zapomina o charakterystycznych dla siebie prześwitach – uwodzicielskich i nonszalanckich, zamkniętych w buduarową sekwencję sukienek, bluzek i spodni. Kreszowany szyfon z pajęczynowo-koronkowymi wstawkami w budyniowym kolorze, nie został pozbawiony charakterystycznych detali. Chwosty, wysoko zapinane kołnierze, czy ręcznie przyszywane falbanki do ramiączek uzupełniają subtelność tkanin. Całość rozbudza fantazje o tajemniczym ogrodzie pełnym kwiatów, w którym na słonecznej werandzie można napić się orzeźwiającej lemoniady. Inspiracje naturą nie kończą się jednak tylko na ubraniach – stylizacje uzupełniła autorska linia ukwieconych szpilek, które urzekają swoim wdziękiem i wygodą.

Lidia Kalita zdecydowała się na mocny dodatek przełamując eleganckie garnitury czy suknie sportową czapką z daszkiem. Całość jest kontynuacją idei projektantki, która tym razem proponuje kwiaty w formie od stóp do głów.

LIDIA KALITA - PREZENTACJA "SECRET GARDEN"

Publiczność obejrzała prezentację w niecodziennej formule. W opozycji do romantycznego charakteru kolekcji, Lidia Kalita zdecydowała się na elektroniczne brzmienia z kwiatowo-geometryczną projekcją w tle. Muzyka na żywo wykonana przez artystów sceny elektronicznej Jacob A & Romi, którzy specjalnie na ten wieczór przygotowali autorski repertuar, dodając kolekcji walorów emocjonalnych – najważniejszych tego wieczoru dla projektantki. Dzięki minimalizmowi otoczenia, przestrzeń była szlachetną oprawą dla najważniejszych atutów wiosennej propozycji.

Świeże, wiosenne makijaże z naciskiem na usta delikatnie muśnięte szminką opracowała Art. & Make Up Creator Dr Irena Eris Dariia Day. Za nonszalanckie fryzury odpowiadała marka Kemon.

 

Pierwsze modele z kolekcji Secret Garden będą dostępne w butikach projektantki już w poniedziałek 26 lutego 2018 roku. Zajrzyjcie koniecznie!

tagi: wiosna lato 2018 | kolekcja | pokaz mody | LIDIA KALITA |

podobne artykuły