PL / EN
LENA DUNHAM: NA PRZEKÓR MODZIE

LENA DUNHAM: NA PRZEKÓR MODZIE

Zabawny, niepokorny, odporny na krytykę. Zobaczcie, jak ewoluuje styl Leny Dunham.

Lena Dunham. Aktorka, reżyserka, scenarzystka, aktywista i feministka. Niezwykle silny i zadziorny charakter, który po części poznaliśmy oglądając kultowe Girls, gdzie znakomicie odegrała serialową postać Hannah. Na planie, podobnie jak w życiu codziennym i na czerwonym dywanie, Dunham łamie konwenanse zarówno w kwestii działań i decyzji, jak i stylu. Nie ogląda się na wybory, które miałyby wyszczuplić jej sylwetkę – za to kocha mocne, wyraziste, momentami zabawne rzeczy, wieczorem stawiając na błyszczące, wibrujące kolorem kreacje.

ZOBACZ TEŻ: ŻEGNAMY KULTOWY SERIAL GIRLS

LENAKadr z serialu Girls (HBO) w reżyserii Leny Dunham

LENA DUNHAM: STYLE FILE

Lena Dunham uosabia pewną siebie kobietę, która nosi to, co podkreśla jej inteligencję i ekscentryczność, a co najważniejsze, zawsze jest w tym stuprocentową sobą. Mimo, że jej wybory spotykają się z niełatwą krytyką, ona zdaje się być odporna na wszelkie komentarze, z coraz większą ochotą prezentując swoje zamiłowanie do długości mini, dużych naszyjników, czy zabawnych butów z kocią podobizną.

UWAGA, KONKURS! WYGRAJ METAMORFOZĘ WIZERUNKU I ZAKUPY O WARTOŚCI 2 TYS. ZŁOTYCH Z MARKĄ KAPPAHL!

Kocham ubrania, ale nie obchodzi mnie, czy znajdę się na szczycie listy best dressed, czy na jej szarym końcu. W zasadzie czerpię perwersyjną przyjemność z komentarzy dotyczących mojego koszmarnego wyglądu. O sukienki proszę projektantów, których ubóstwiam i niezależnie od reakcji, czuje się wniebowzięta tym, co mam na sobie, mówi Dunham.

LENALena Dunham i Adam Driver w obiektywie Annie Leibowitz

LENA DUNHAM NA CZERWONYM DYWANIE

Zawsze myślałam, że jeśli ma się rzeczywisty, bliski dostęp to sławnych ludzi, obsesja z nimi związana zniknie. Jeśli kiedyś będę chodzić na rozdania Złotych Globów, nie będę przecież chciała googlować wszystkich dotychczasowych związków Matthew McConaughey’a. Ale to tylko się nasiliło, przyznała Dunham. Dodała również, że do jej ulubieńców należy Jared Leto: Nigdy nie przestane się nim fascynować. Nigdy nie chce stracić poczucia rzeczy, które we mnie obudził. Podczas Złotych Globów stałam obok niego i czułam… że nie mogę oddychać, śmieje się.

Od niechlujnej, czarnej spódnicy maxi zestawionej z krótkim topem z początków jej kariery, przez długą, wibrująco żółtą suknię, którą założyła na rozdanie Złotych Globów w 2014, po złotą kreację z ostatniej Met Gali – zobaczcie, jak ewoluował styl Leny Dunham. 

video

MCQUEEN - DOKUMENT O ALEXANDRZE MCQUEENIE

tagi: Lena Dunham | stylizacje | gwiazdy |

podobne artykuły