PL / EN
LASH LIFTING A MAGIA SPOJRZENIA – NA CZYM POLEGA ZABIEG?

LASH LIFTING A MAGIA SPOJRZENIA – NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Podkręcone, zalotne i zdyscyplinowane rzęsy? - trend w stylizacji beauty.

Lash lifting to delikatny zabieg, dzięki któremu rzęsy są zdyscyplinowane, uniesione, podkręcone przy nasadzie, wyglądają na dłuższe i gęstsze. Zobacz na czym polega metoda  i na jak długo potrafi wyczarować wyraziste spojrzenie!

LASH LIFTING RZĘS – JAK DZIAŁA?

Lash lifting (tłum. lifting rzęs) gwarantuje efekt podkręcenia, który jest lepszy i trwalszy niż ten uzyskany zalotką. Po wykonaniu zabiegu rzęsy są podkreślone nawet do 8 tygodni. Cały proces polega na zaaplikowaniu na włoski kilku substancji, które zapewniają optyczne wydłużenie i zagęszczenie naturalnych rzęs bez konieczności przedłużania ich przy pomocy sztucznych włosków czy kępek.

LASH LIFTING – DLA KOGO?

Lash lifting polecany jest zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary. Zabieg opatentowano z myślą o osobach, które chcą podkreślić oprawę oczu w sposób subtelny i naturalny.

Pielęgnacja i makijaż rzęs (fot. Instagram/ @diormakeup)

LASH LIFTING – RODZAJE ZABIEGÓW

Lifting rzęs LVL to metoda opracowana przez brytyjską firmę specjalizującą się w zabiegach kosmetycznych na rzęsy. Pod skrótem LVL kryją się trzy efekty, których można oczekiwać po wizycie:

- lenght – wydłużenie,

- volume – zagęszczenie,

- lift – uniesienie.

LASH LIFTING – JAK WYKONAĆ ZABIEG?

Lash lifting to zabieg, który wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Polega on na trwałym nadaniu rzęsom nowego kształtu, przy pomocy preparatów nanoszonych na włoski oraz przy użyciu specjalnej formy do modelowania rzęs.

LASH LIFTING – KROK PO KROKU

Najpierw kosmetyczka nakłada na rzęsy preparat, umożliwiający zmianę umiejscowienia związków cysteinowych we włosach (czyli związków, które odpowiadają za to, jaki kształt posiadają rzęsy). 

Na górną powiekę, przy linii rzęs aplikowana jest sylikonowa forma w kształcie wałka, pokryta delikatnym klejem (do wyboru są 3 wielkości formy w rozmiarach S, M i L – im większy wałek, tym subtelniejszy efekt).

Rzęsy zostają uniesione i przyklejone do powierzchni formy.

Kosmetyczka nanosi na rzęsy preparat mający utrwalić kształt uzyskany na formie.

Na rzęsy nakładane jest serum nawilżające.

Kosmetyczka usuwa sylikonową formę z powieki.

LASH LIFTING  – NA JAK DŁUGO WYSTARCZA ZABIEG?

Aby utrzymać pełen efekt liftingu, najlepiej byłoby wykonywać taki zabieg raz na 3 tygodnie. Standardowo, efekt powinien utrzymywać się tak długo, jak długo naturalnie żyją rzęsy. Kiedy rzęsa, która została poddana zabiegowi, wypada, na jej miejsce wyrasta nowa – już zgodnie z naturalnym ułożeniem i uniesieniem włosków. W chwili, gdy większość rzęs wymieni się na nowe, efekt przestaje być widoczny. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj po 4-6 tygodniach od wykonania zabiegu.

POLECAMY: JAK NAKŁADAĆ SZTUCZNE RZESY - KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI 

LASH LIFTING – JAK DBAĆ O WŁOSKI PO ZABIEGU?

Zabieg liftingu rzęs jest delikatny i nieobciążający dla rzęs. Zazwyczaj tuż po nim włoski pozostają naturalnie elastyczne i miękkie w dotyku. Make-up oczu nie jest wskazany, a więc zrezygnuj z tuszu do rzęs czy kredki. Po zabiegu efekt możesz utrwalić za pomocą półpermanentnej odżywki. Sam demakijaż natomiast nie wpływa negatywnie na rzęsy.

Długie, podkręconen rzęsy (fot. Instagram/ @mirandakerr)

LASH LIFTING RZĘS – CZY JEST BEZPIECZNY?

Lash lifting to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Preparaty nakładane w salonie kosmetycznym, nie wywołują podrażnień. Sytuacja może wyglądać inaczej w przypadku osób z wrażliwymi oczami czy noszącymi soczewki kontaktowe, chociaż i tutaj zabieg potrafi okazać się delikatny.


video

VERSACE WIOSNA LATO 2019

tagi: rzęsy | makijaż | pielęgnacja | TRENDY |

podobne artykuły