PL / EN
JAK ZROBIĆ KOCIE OKO? – RETRO SPOJRZENIE KROK PO KROKU

JAK ZROBIĆ KOCIE OKO? – RETRO SPOJRZENIE KROK PO KROKU

Ulubiony makijaż Kleopatry i Kate Moss! 

Ikoniczny, efektowny, w klimacie retro i wymagający precyzji – taki jest makijaż typu cate eyes, w którym królują kocie oczy. Ta wersja make-up’u ma niezwykłą historię. Najpierw pokochały go mieszkanki starożytnego Egiptu, następnie kobiety żyjące w erze New Looku Diora, aż wreszcie współczesne modelki i piosenkarki, od Kate Moss po Beyonce. Zobacz, jak samodzielnie wykonać kocie oczy w makijażu!

KOCIE OKO – HISTORIA MODY

Jest jednym z najstarszych makijażów, które przetrwały do naszych czasów i wciąż pojawiają się ich rozmaite odsłony. Kocie oczy spopularyzowała w IV wieku p.n.e Kleopatra. Dzięki temu jej spojrzenie stało się nie tylko bardziej wyraziste, ale również symbolizowało mądrość.

Kocie oko z kolorową kreską (fot. Instagram/ @diormakeup)

KOCIE OKO – JAK WYKONAĆ MAKIJAŻ Z KRESKĄ?  

Na starcie wystarczy oprószyć całą górną powiekę warstwą cienia w kolorze zbliżonym do Twojej skóry. Taki zabieg rozjaśni spojrzenie. Więcej jasnego koloru lub rozświetlacza nałóż w wewnętrznych kącikach oczu.

Kobietom, które mają opadające powieki, polecamy aplikować ciemniejszy cień na górną powiekę tuż nad załamaniem. W ten sposób optycznie powiększą oko.

Następnie na ruchomej części górnej powieki nakładaj cienie od najjaśniejszego do najciemniejszego w kierunku od środka do zewnętrznych kącików. Dzięki temu wydłużysz i powiększysz oko.

Teraz przystąp do malowania kreski idealnej, która definiuje kocie oko. Jeśli dopiero uczysz się wyczarowania precyzyjnej linii, postaw na jej cienką wersję. Wolisz mocniejszy efekt? Nakładaj kolejne warstwy i pamiętaj, że im szersza kreska, tym odważniejszy makijaż. Linia powinna być przede wszystkim równa i starannie wykonana. Możesz także ułatwić sobie zadanie, dzieląc makijaż oka na kilka etapów. Najpierw, tuż nad linią rzęs zaznacz kilka kropek i następnie połącz je ze sobą. Następnie naciągnij oko na zewnątrz, by unieruchomić powiekę i sprawić, że makijaż stanie się prostszy. Maluj i ćwicz oraz wyposaż się w odpowiedni kosmetyk. Do wyboru masz m.in. eylinery w pędzelku i flamastrze. Kreski możesz również nakładać tradycyjnymi kredkami. Jeśli chcesz wzmocnić efekt, rozetrzyj kolor.

POLECAMY: 5 SPOSOBÓW NA KRESKĘ IDEALNĄ

Kocie oko - Bella Hadid (fot. Instagram/ @diormakeup)

KOCIE OKO – JAKICH BŁĘDÓW NIE POPEŁNIAĆ W MAKIJAŻU?

Często zdarza się, że kobiety malując kocie oczy, kierują kreskę do dołu, co tworzy wrażenie smutnego spojrzenia. Dlatego rozpocznij od tego, aby linia wykonana za pomocą kredki czy eyelinera była dopasowana do strony, w którą kieruje się dolna powieka. To miejsce między zewnętrznym kącikiem oka, a zewnętrznym końcem brwi.

KOCIE OKO – RODZAJE KRESEK

Jeśli chcesz wykonać klasyczną kreskę w stylu pin up girl, która doskonale pasuje na sobotnie wyjścia, najpierw pomaluj powieki cielistym cieniem. Następnie sięgnij po czarny eyliner, którym narysujesz średniej grubości linię, od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka. Nie staraj się malować kreski do góry - ona powinna być prosta i kończyć się tuż przy kąciku. Teraz przystąp do narysowania cienkiej linii, tak jakby była przedłużeniem dolnej powieki, idącej ku górze. Złącz koniec cienkiej kreski z grubą, w efekcie czego powstanie jedna. Linię wodną zaznacz białą kredką i wytuszuj rzęsy.

Jeśli zależy Ci na mocnym i trwałym efekcie retro makijażu, wybierz khol. Kreskę maluj pędzelkiem na górnej i dolnej powiece, inspirując się makijażem egipskim, Brigitte Bardot czy Kater Moss. Podpatrz także trendy prezentowane na Instagramie marki Dior (Beauty).

Kocie oczy - Kate Moss

Jeśli chcesz pobawić się kosmetykami i ich barwami, wypróbuj różne kolory eylinera – od niebieskiego, przez zieleń aż po fuksję. Elegancki outfit podkreślisz za pomocą złotego preparatu, a ten srebrny zwieńczy zimowy makijaż. W modzie są także geometryczne kreski, które przypominają pop-art’owe inspiracje z lat 60.

W galerii zdjęć prezentujemy makijaż z kocim okiem oraz kosmetyki, dzięki którym namalujesz precyzyjną kreskę.


video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: makijaż | kosmetyki | historia mody |

podobne artykuły