Korektor służy do tuszowania drobnych skaz i defektów skóry. To on decyduje o ostatecznym wyglądzie makijażu, dyskretnie maskując zaczerwienienia, sińce czy wypryski. Zobacz, jak wybrać kosmetyk idealny i który odcień pasuje do Ciebie!
KOREKTOR – FUNKCJE KOSMETYKU
Korektor do twarzy to kosmetyk służący do tuszowania cieni pod oczami, popękanych naczynek, rumienia, przebarwień oraz wyprysków. Za jego pomocą możesz także poprawiać drobne błędy w makijażu, podkreślić linię brwi i ust oraz wyrównać eyeliner. Ważne jest wybranie odpowiedniej formuły preparatu – lekkiej i o małym stopniu krycia pod oczy lub bardziej kremowej i tuszującej do twarzy. Istotna jest również właściwa barwa. Oprócz cielistego korektora dobranego do podkładu, możesz kupić korektory kolorowe. One mają za zadanie neutralizować zaczerwienienia i sińce.
Korektor do twarzy: MAC, 102 pln (fot. po lewej, East News)
KOREKTOR – KOLORY A TYP CERY
Wizażyści, oprócz cielistych odcieni, używają całej palety kolorów korektorów. Do czego służą poszczególne z nich? Poniżej wyjaśniamy.
Wyróżnia się następujące kolory korektorów:
cielisty – ten korektor to dobry start w makijażu. Jest najbardziej uniwersalnym z dostępnych na rynku urody. Produkt kryje niedoskonałości skóry i cienie pod oczami, jednak jego beżowy odcień może podkreślać zmarszczki. Jeśli chcesz zainwestować w podręczny kosmetyk, który przyda się zawsze i wszędzie, wybierz właśnie ten.
zielony – polecany dla kobiet mających cerę mieszaną, trądzikową i podatną na zaczerwienienia. To korektor, który doskonale poradzi sobie z drobnymi niedoskonałościami, pękającymi naczynkami czy rumieńcami. Po jego aplikowaniu, skóra odzyskuje naturalny odcień. Pamiętaj jednak, by zielony korektor nakładać zawsze przed etapem pudrowania buzi.
fioletowy – jest niezawodnym kosmetykiem w drodze do uzyskania jednolitej cery, pozbawionej ciemnych plamek, blizn i drobnych ran.
żółty – pomoże Ci pozbyć się cieni pod oczami. Dlaczego jest tak skuteczny? Niekiedy cielisty korektor potrafi dodatkowo eksponować niedoskonałości. Wówczas alternatywą jest kosmetyk o żółtym zabarwieniu. Aplikuj go tuż przed nałożeniem rozświetlacza. Dzięki temu, rozjaśnisz spojrzenie, a skóra wyda się bardziej promienista.
Zielony korektor i kamuflaż Art Deco, ok. 45 pln
biały – najbardziej kontrowersyjny odcień korektora. Dlaczego? Wymaga doświadczenia i wprawy w makijażu. Możesz używać go do maskowania delikatnych przebarwień, drobnych zmarszczek oraz jako rozświetlacz w okolicach oczu. Jednak pamiętaj, że biały korektor należy aplikować w małych porcjach. Jego nadmiar może spowodować efekt maski.
błękitny – doskonały kosmetyk po wakacjach spędzonych na plaży i słońcu. Jeśli Twoją skórę cechuje nierównomierna opalenizna, ten korektor doskonale ją wyciszy. Niebieski, w przeciwieństwie do nude, potrafi poradzić sobie z brązowymi i pomarańczowymi tonami.
czerwony – kolor korektora jest przeznaczony do redukowania cieni pod oczami u osób z ciemną karnacją lub z silnymi przebarwieniami.
brzoskwiniowy lub łososiowy – korektor niweluje niebieską i fioletową barwę pojawiającą się w cieniach pod oczami. Jest rekomendowany dla osób z jasną karnacją i mocnym zasinieniem.
KOREKTOR – RODZAJE
Na rynku beauty znajdziesz korektory w różnej formie. Najlepsze, służące do maskowania cieni pod oczami, są fluidy w tubce, które dodatkowo łatwo się rozprowadzają. Kolejny wariant stanowią korektory w pędzelku. Te drugie dobrze kryją większe obszary skóry oraz tuszują oznaki zmęczenia. Natomiast kredki i sztyfty są doskonałą opcją dla osób zmagających się z pryszczami, krostkami i pojedynczymi pajączkami. Nierzadko też zawierają składniki antybakteryjne. Korektory w kompakcie są za to uniwersalne i wygodne w użyciu – je aplikujemy pędzelkiem lub palcami. Z kolei, preparat z aplikatorem ma lekką i płynną konsystencję, delikatnie kryje i wysycha na skórze. Może być stosowany pod oczy, jednak pamiętaj, że nie zatuszuje niedoskonałości. Aplikuj go także w miejscach wymagających rozświetlenia. Korektor antybakteryjny zawiera natomiast mieszankę substancji, które wysuszają i obkurczają wypryski, działając zarazem kryjąco. Nie powinno się stosować go pod oczy.
Korektor Yves Saint Laurent, 129 pln
KOREKTOR – JAK PRAWIDŁOWO NAKŁADAĆ?
Istotne jest zachowanie umiaru. Nakładaj na buzię tylko niewielką ilość korektora, a jeśli jego warstwa przestanie tuszować niedoskonałości skóry, zmyj makijaż i nałóż kosmetyk od nowa. Korektor aplikuj na podkład, nie pod. Najpierw zaobserwuj, co jeszcze należy zamaskować, aby cera była jednolita. Puder stosuj na samym końcu. Nabierz odrobinę kosmetyku i dociśnij tam, gdzie aplikowałaś korektor. W ten sposób utrwalisz działanie preparatu.
KOREKTOR – TOP KOSMETYKI
Kremowy, lekki korektor Hourglass profesjonalnie maskuje niedoskonałości, zapewniając dyskretne, naturalne wykończenie. Kosmetyk tuszuje zaczerwienienia, pęknięte naczynka, przebarwienia, blizny po trądziku i cienie pod oczami, a jego długotrwała, nawilżająca formuła nie osadza się w drobnych zmarszczkach. Witamina E o działaniu przeciwutleniającym chroni skórę przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Korektor znajdziecie w odcieniach:
Vanilla – bardzo jasny o chłodnym odcieniu
Fair – bardzo jasny o neutralnym odcieniu
Pearl – średni jasny o chłodnym odcieniu
Natural – średni jasny o neutralnym odcieniu
Warm – średni jasny o ciepłym odcieniu
Sand – średni jasny o złotym odcieniu
Tan – średni beż o neutralnym odcieniu
Honey – średni beż o złotym odcieniu
Almond – ciemny o neutralnym odcieniu
Sable – ciemny o chłodnym odcieniu
Diorskin Forever Undercover to kwintesencja ekspertyzy laboratoriów Dior. Jego formuła nie boi się żadnych wyzwań: już za jednym pociągnięciem błyskawicznie tuszuje niedoskonałości, jest wodoodporna i trwała aż do 8 godzin.
Niemal elastyczna konsystencja nowego korektora Diorskin Forever Undercover całkowicie stapia się ze skórą, a jednocześnie nie podkreśla zmarszczek i nie zbiera się w załamaniach skóry, dla zapewnienia jeszcze większego komfortu. Formuła została opracowana przez laboratoria tak, aby dopasowywać się do wszystkich odcieni podkładów Forever i by każdy mógł znaleźć perfekcyjnie dopasowany do swojej cery ton. Używaj Diorskin Forever Undercover przed aplikacją podkładu w kompakcie lub po nałożeniu kosmetyku w płynie, aby skorygować drobne niedoskonałości. Dzięki kompaktowemu opakowaniu korektor Diorskin Forever Undercover możesz mieć zawsze przy sobie, aby szybko poprawić makijaż w ciągu dnia. Perfekcyjna korekcja nie wynika z gęstej formuły, tylko z wysokiej koncentracji kolorowych pigmentów. Dzięki 25% większej ich zawartości w porównaniu do Forever Fluid Foundation, nowy korektor Diorskin Forever Undercover natychmiastowo i na długi czas neutralizuje niedoskonałości, takie jak cienie pod oczami, zaczerwienienia czy widoczne naczynka.
POLECAMY: PODKŁAD IDEALNY – RODZAJE I WŁAŚCIWOŚCI
Perfekcyjne pokrycie niedoskonałości – Camouflage Cream w różnych odcieniach pokrywa niedoskonałości skóry takich jak przebarwienia, znamiona, żyłki oraz tatuaże. Kryjący krem gwarantuje trwały makijaż o różnej sile krycia i wysokiej odporności na temperatury. Po zastosowaniu pudru utrwalającego jest wodoodporny. Wszystkie odcienie dają się ze sobą połączyć, dzięki czemu można uzyskać idealny dla danej cery ton. Pojemniki Camouflage można przechowywać w indywidualnym zestawieniu w praktycznych pudełkach magnetycznych.
W galerii prezentujemy różnorodne korektory tuszujące niedoskonałości skóry, które znajdziecie na rynku beauty. Czy Wy macie już swój ulubiony?