PL / EN
JAK NAKŁADAĆ SZTUCZNE RZĘSY? KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI

JAK NAKŁADAĆ SZTUCZNE RZĘSY? KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI

W 3 prostych krokach!

Mają różną długość, kolor, kształt i dodatki. Sztuczne rzęsy na stałe zadomowiły się w kosmetycznym niebędniku na większe wyjścia, ale i na co dzień. Jak samodzielnie nałożyć je na powieki? Oto krótka instrukcja obsługi dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztucznym rzęsami.

POLECAMY: TRENDY W MAKIJAŻU WIOSNA LATO 2019 WEDŁUG DARII DAY

CZY SZTUCZNE RZĘSY SĄ BEZPIECZNE? DOMOWA APLIKACJA

W ofercie marek kosmetycznych znajdziecie przede wszystkim tzw. rzęsy na listwie, czyli takie, które przykleja się na całej długości powieki. Możecie zdecydować się na rzęsy jednorazowe lub nieco droższe, z których po oczyszczeniu z kleju będziecie mogły skorzystać kilkakrotnie. Mimo, że samodzielna aplikacja paska z rzęsami jest prostym zabiegiem, wiele osób waha się wykonując ją po raz pierwszy. Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne? Tak, ale powinne na nie uważać kobiety o wrażliwych oczach i ze skłonnością do alergii, ponieważ mogą one uczulać (również klej, który stosuje się przy aplikacji). Jeśli Wasze naturalne rzęsy są słabe i skłonne do wypadania, przyklejenie sztucznych, nawet lekkich rzęs, dodatkowo je obciąży i może spowodować wypadnięcie niektórych włosków. Jednak te z Was, których nie dotyczą wymienione dolegliwości, nie powinny obawiać się ich samodzielnej aplikacji - zobaczcie, jak prawidłowo nakładać sztuczne rzęsy, aby idealnie dopełnić wieczorowy makijaż, który wytrzyma nawet całą noc.

JAK NAKŁADAĆ SZTUCZNE RZĘSY? PRZEWODNIK KROK PO KROKU

1.

Przed nałożeniem sztucznych rzęs zróbcie na powiece cięnką linię eyelinerem. Jeżeli na rzęsach nie macie wykonanej henny, możecie również dokładnie wytuszować rzęsy, pamiętając o ich dokładnym rozczesaniu i pozbyciu się "grudek".

2. 

Ostrożnie wyjmijcie rzęsy z opakowania, tak aby ich nie uszkodzić, po czym za pomocą pęsety chwyćcie listwę i przymierzcie ją do powieki. Jeżeli okaże się zbyt długa, możecie przyciąć ja małymi nożyczkami od strony, z której rzęsy są najdłuższe. Od wewnętrznej linii oka rzęsy powinny zaczynać się tuż przed krawędzią tęczówki i kończyć się nieco przed jego zewnętrznym kącikiem. 

3.

Po odpowiednim dopasowaniu, na całą długość listwy nanieście niewielką ilość kleju (zwykle znajdziecie go w zestawie). Pamiętajcie, aby robić to starannie i równomiernie rozprowadzić produkt po listwie - i co najważniejsze - nigdy nie nakładajcie kleju bezpośrednio na powieki! Teraz odczekającie ok. 30 sekund, aż klej stanie się bardziej lepki. Następnie delikatnie przyłóżcie pasek sztucznych rzęs do górnej powieki (jak najbliżej naturalnej linii rzęs) i dociśnijcie pęsetą fragment listwy po fragmencie. Ewentualne luki i nierówności możecie wyrównać eyelinerem w odpowiednim kolorze. Powodzenia!

 ZOBACZ TEŻ:  NAJLEPSZE PODKŁADY DO CERY SUCHEJ

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: sztuczne rzęsy | poradnik | uroda |

podobne artykuły