PL / EN
JAK USUNĄĆ SZTUCZNE RZĘSY? KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI

JAK USUNĄĆ SZTUCZNE RZĘSY? KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI

Sprawdzone sposoby i produkty do usuwania rzęs.

Niezależnie od tego, czy na Waszych powiekach zagościły sztuczne rzęsy na pasku, czy zdecydowałyście się na zagęszczenie naturalnych włosków dodatkowymi kępkami w salonie kosmetycznym, do ich usunięcia należy podejść równie profesjonalnie, co do nakładania. Skoro wiecie już, jak samodzielnie aplikować sztuczne rzęsy, poznajcie najlepsze sposoby, aby się pozbyć się ich uciążliwych resztek lub całej listwy, która stanowi już jedynie pamiątkę po udanej imprezie karnawałowej. 

ZOBACZ TEŻ: JAK NAKŁADAĆ SZTUCZNE RZĘSY - PORADNIK KROK PO KROKU

SZTUCZNE RZĘSY NA LISTWIE A ZAGĘSZCZANIE

Na pewno nie raz zdecydowałyście się już na ekspresową "firankę", która dopełniła Wasz wieczorowy makijaż. Sztuczne rzęsy na listwie to prosty sposób na efektowny spojrzenie, a ich aplikację z łatwością przeprowadzicie samodzielnie w domu. Wystarczy odrobina kleju (znajdziecie go w zestawie z rzęsami), pęseta, kilka minut i gotowe! Jednak zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs powinna wykonać profesjonalistka, która przy użyciu odpowiednich produktów pozwoli Wam cieszyć się nimi naprawdę długo. Po pierwsze, stylistka rzęs powinna odtłuścić włoski, stosując primer do rzęs, po czym dodatkowo je oczyścić (z sebum, brudu oraz kurzu) - wtedy nasze naturalne rzęsy są gotowe na przyjęcie dodatkowych kępek. 

JAK USUNĄĆ SZTUCZNE RZĘSY? KRÓTKI PORADNIK

Jeśli na okres wakacji lub karnawału zdecydowałyście się na sztuczne rzęsy, po ich zakończeniu warto zaplanować ich ściągnięcie. Jak to zrobić? Najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów w salonie kosmetycznym, którzy taki zabieg wykonają removerem do rzęs. Jeśli mamy w tym nieco więcej doświadczenia, możemy również spróbować zrobić to samodzielnie w domu (przede wszystkim w przypadku rzęs na listwie) - oczywiście używając do tego odpowiednich produktów.

PRODUKTY DO USUWANIA SZTUCZNYCH RZĘS

Aby pozbyć się kępek lub szucznych włosków na listwie wystarczy dobrej jakości płyn do usuwania rzęs, którym należy nasączyć wacik, po czym przyłożyć go do rzęs - po kilkunastu sekundach klej powinien się rozpuścić i możemy delikatnie ściągnąć rzęsy. Warto pamiętać, aby robić to delikatnie, nie szarpiąc za listwę, a w przypadku, kiedy nie chcą odkleić się od powieki, ponownie nasączyć wacik i przytrzmać go na powiece.

SZTUCZNE RZĘSY WIELOKROTNEGO UŻYTKU

By szybko i skutecznie usunąć sztuczne rzęsy, możecie również pomóc sobie pęsetą, podważając zewnętrzną krawędź paska, po czym oderwać go w kierunku wewnętrznego kącika. Aby pozbyć się resztek kleju na powiece lub na listwie do wielokrotnego użytku, możecie wykorzystać ten sam płyn (remover do rzęs) lub płyn micelarny bądź mleczko do demakijażu. Chcecie ponownie założyć je na sobotnią imprezę? Dobrze oczyśćcie rzęsy i przechowujcie je w oryginalnym pudełku, tak aby nie straciły swojego kształtu. Powodzenia!

POLECAMY:  MODNE MAKIJAŻE NA KARNAWAŁ 2019  - TRENDY

 

video

DIOR WIOSNA LATO 2019

tagi: sztuczne rzęsy | poradnik | uroda |

podobne artykuły