PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KRÓL KORAL, CZYLI KOLOR ROKU 2019

KRÓL KORAL, CZYLI KOLOR ROKU 2019

Za chwilę nasze szafy i wnętrza zaleje barwa koralowa!

Living Coral (16-1546) to najważniejszy kolor w trendach na 2019 rok według amerykańskiego Instytutu Pantone. Czy okaże się nowym millennial pink i ma szansę stać się głosem kolejnego pokolenia?

KOLOR ROKU 2019: PANTONE LIVING CORAL

Living Coral – jaki jest kolor roku 2019? Jak możemy go interpretować, jakie emocje w nas wywołuje i z czym się skojarzy?

Zdaniem Pantone, to animujący i afirmujący życie koralowy odcień, który energetyzuje i pociąga delikatniejszą krawędzią. Wibrujący, a jednocześnie łagodny, Pantone 16-1546 Living Coral, zapewnia nam ciepło i pożywienie, dostarcza komfortu i elastyczności w naszym ciągle zmieniającym się otoczeniu.

W reakcji na agresywne technologie cyfrowe i media społecznościowe, coraz częściej zwracamy się ku prostemu życiu codziennemu, poszukujemy autentycznych i wciągających doświadczeń, które umożliwiają kontakt i intymność. Towarzyska i porywająca, czarująca natura Living Coral zaprasza i zachęca do beztroskiej aktywności. Symbolizując naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań, odcień ten odzwierciedla nasze pragnienie ekspresji.


PORÓWNAJ: ULTRA VIOLET – KOLOR ROKU 2018

Kolor odzwierciedla soczewkę, poprzez którą doświadczamy naszej naturalnej i cyfrowej rzeczywistości, a ta staje się szczególnie prawdziwa w przypadku Living Coral.  Z konsumentami pragnącymi ludzkich interakcji i społecznych relacji, humanizowanie oraz wzmacnianie walorów przyjemnego Pantone Living Coral uderza w czułe struny” – wyjaśnia podwaliny nowego trendu kolorystycznego Leatrice Eiseman, dyrektor The Pantone Color Institute.

Reprezentujący fuzję nowoczesnego życia, Living Coral jest pielęgnującym kolorem, który pojawia się w naszym naturalnym otoczeniu, a jednocześnie wykazuje żywą obecność w mediach społecznościowych.

Living Coral emituje pożądane, znajome i energetyzujące aspekty kolorów występujących w przyrodzie. W swoim wspaniałym, ale niestety nieuchwytnym, morskim środowisku, ożywia, oczarowuje wzrok i umysł. Leżąc w centrum naszego naturalnego ekosystemu, Pantone Living Coral przypomina, jak rafy koralowe zapewniają schronienie dla różnorodnego kalejdoskopu kolorów.


KORAL – TRENDY WIOSNA LATO 2019

Trendów w modzie szukamy tradycyjnie na wybiegach światowych projektantów. Które marki zdecydowały się pójść za wskazaniami analityków prognozowania trendów i sięgnęły po Living Coral w kolekcjach na sezon wiosna lato 2019?

Ponieważ koral jest niezwykle wyrazistym odcieniem, niewiele domów mody zdecydowało się wprowadzić go do swoich regularnych kolekcji. Z trudem jego echa odnajdywałyśmy chociażby w Paryżu. Odważny kolor uwiódł jednak ekspresyjny Mediolan i szalony Nowy Jork – sprawdzamy w jakim wydaniu!

Najwięcej miejsca Living Coral poświęciła Elisabetta Franchi. Włoska projektantka nawet wybieg postanowiła pomalować na koral. Jej wiosenna kolekcja opływała w koralowy odcień, który pojawiał się w monochromatycznym total looku (np. sukienka + buty + kolczyki), jak i w detalach takich jak, torebki czy skarpetki, jednak zawsze co najmniej w duecie z innym elementem w tej barwie. Ten soczysty kolor polubił się tu zarówno z ecru, jak i brązem, a powtarzającym się zabiegiem był efekt gradientowy – najefektowniej prezentował się na tiulu oraz cekinach.

Na efekt ombre zdecydowali się jeszcze Blumarine czy MSGM, a Marc Jacobs, Michael Kors lub Bora Aksu udowodnili, że można manipulować wzrokiem odbiorcy i na zbliżeniu gradient okazywał się mariażem podobnych odcieni, ale jednak z wyraźną granicą.


Christian Siriano postanowił w szczególny sposób uhonorować kolor roku 2019. Na finale jego pokazu pojawiły się trzy sylwetki będące afirmacją trendu na living coral. Były to sukienki o różnych długościach i nieregularnych kształtach, w dwóch odcieniach koralu, skompletowane z butami. Bez wątpienia był to wyraźny komunikat, który projektant pragnął nam przekazać na początku września podczas New York Fashion Week.

Jak król kolorów odnajdzie się w towarzystwie innych barw: będzie rządził samodzielnie czy da szansę innym? Okazuje się, że pół na pół. Wiosną i latem 2019 living coral stworzy idealny duet z fuksją. Kontrastowe zestawienie typu color blocking zadziała jeszcze z oranżem. Projektanci są zgodni: nie ma półśrodków. Albo idziemy z koralem na całość (tylko spójrzcie na męską sylwetkę z pokazu Alexandra McQueena!), albo zestawiamy go z równie wyrazistym odcieniem.

 

Artystyczny, enigmatyczny i wręcz magiczny Ultra Violet ustępuje, a rządy przejmuje ożywczy, bliski naturze i autentyczności Living Coral. Poddacie się jego panowaniu?   

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Pantone | kolory | wiosna lato 2019 | TRENDY |

podobne artykuły