PL / EN
KONTROWERSYJNY DEBIUT CÓRKI KATE, LILI GRACE MOSS

KONTROWERSYJNY DEBIUT CÓRKI KATE, LILI GRACE MOSS

14-letnia Lila debiutuje w reklamie Braid Baru, a internauci krytykują. Przeczytajcie!

Debiut Lili Grace Moss

Córka Kate Moss, Lila Grace Moss, w końcu zadebiutowała w roli modelki - co było raczej oczywiste – w reklamie mieszczącego się w ekskluzywnym domu handlowym Selfridges, londyńskiego salonu Braid Bar, który specjalizuje się w robieniu różnego rodzaju warkoczy i warkoczyków.

ZOBACZ TEŻ: LILA GRACE MOSS NA OKŁADCE VOGUE ITALIA

Debiut Lili to wakacyjne menu Baru, w którym wystąpiła obok Stelli J w multikolorowych dobierańcach i sportowych bluzach z logo marki. Zaraz po publikacji pierwszych zdjęć na Instagramie pojawiły się plotki o wstąpieniu nastolatki do nowej agencji jej matki, Kate Moss Agency oraz komentarze ze strony internautów, w których zarzucono autorom zdjęcia niefortunne konotacje z kulturą afroamerykańską. Braid  Bar szybko zareagował, publikując następujące sprostowanie:

Zdaliśmy sobie sprawę, ze nie poświęciliśmy wystarczającej uwagi obrazowi, który powstał w efekcie naszej pracy nad reklamą, szczególnie odnosząc się tutaj do kultury czarnoskórej. Byliśmy naiwni, ale jesteśmy otwarci na krytykę i chcielibyśmy przeprosić tych wszystkich, którzy poczuli się urażeni brakiem kulturowej wrażliwości z naszej strony, czytamy w poście.

POLECAMY: KATE MOSS OTWIERA AGENCJĘ TALENTÓW

Córka Kate Moss w reklamie Braid Baru

Braid Bar to miejsce otwarte dla wszystkich, niezależnie od płci, przynależności etnicznej, wieku, czy poglądów, które oferuje świetną atmosferę i zapewnia pełną inkluzywność i przystępność usług. Rozumiemy, że naszą odpowiedzialnością, jako firmy o dużym zasięgu medialnym, jest szerzenie wiedzy o tym, skąd nasze pomysły, praktyka i umiejętności pochodzą, razem z historiami, które się z tym wiążą. Szczególnie teraz, kiedy świat potrzebuje solidarności bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej, dodaje Braid Bar.

A jak Wam podoba się debiutująca Lila Grace?

 

video

MICHAL SZULC – BACKSTAGE POKAZU GALENE

tagi: LILI GRACE MOSS | MODELING |

podobne artykuły