PL / EN
KONIEC MARKI MARC BY MARC JACOBS

KONIEC MARKI MARC BY MARC JACOBS

Marc Jacobs rezygnuje z tańszej linii i poszerza ofertę swojej autorskiej marki. Dowiedzcie się więcej! 

Czy to koniec marki Marc by Marc Jacobs? Wszystko wskazuje na to, że niestety tak. Kilka dni temu portal WWD podał informację, że „młodsza siostra” Marc Jacobs zakończy swoją działalność, a wczoraj pojawiły się kolejne doniesienia na ten temat. Jak pisze serwis, wszystkie działania prowadzone w ramach Marc by Marc Jacobs mają zostać wcielone w struktury autorskiej marki projektanta. 

 

WWD wskazuje, że temat zlikwidowania Marc by Marc Jacobs wisiał w powietrzu już od 2013 roku. Wtedy to Jacobs po 10 latach pracy pożegnał się z domem mody Louis Vuitton, a szefostwo koncernu LVMH zapowiedziało znaczne zmiany w związku z jego własnymi poczynaniami w branży. Portal zauważa, że zasadniczym celem całego zabiegu jest przede wszystkim poszerzenie oferty „imiennego” brandu Jacobsa, wypełnienie luki pomiędzy produktami ze znacznie „wyższej półki”, a tymi, dostępnymi w bardziej okazyjnych stawkach, oraz nadanie im wspólnej estetyki. Do tej pory, linia Marc by Marc Jacobs kojarzona była bowiem nie tylko z odzieżą i dodatkami o niższych cenach, ale przede wszystkim produktami skierowanymi do młodszej grupy odbiorców, o nieco innych wymaganiach. 

 

Jaki los czeka więc Luellę Bartley i Katie Hiller, czyli dyrektor kreatywne młodszej linii Marc Jacobs? Koniec prowadzonej przez nich marki nie oznacza podobno ich definitywnego rozstania z firmą, gdzie do tej pory bardzo doceniano ich dokonania. Projektantki prawdopodobnie dołączą do zespołu projektowego Marc Jacobs, co jednak – jak pisze z kolei Fashionista.com – nie jest do końca pewne w przypadku Bartley. Choć miany są wydają się być nieuchronne, ich rezultatów nie powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie. Kilka dni temu pojawiła się bowiem kolejna odsłona projektu #CastMeMarc, zachęcająca do wzięcia udziału w „instagramowym” castingu do najnowszej kampanii Marc by Marc Jacobs. Ta, światło dzienne ujrzy jeszcze w tym roku. A my już teraz z ciekawością czekamy na dalszy rozwój sytuacji.  

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: Marc by Marc Jacobs | Katie Hillier | Luella Bartley | LVMH | Marc Jacobs |

podobne artykuły