PL / EN
KENZO - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

KENZO - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Mariaż mrocznego i onirycznego kina Davida Lyncha ze stylem projektantów marki Kenzo. Zobaczcie jesienno-zimowe propozycje 2014/2015 od Carol Lim i Humberto Leon

Oniryczne i enigmatyczne kino Davida Lyncha niejednokrotnie posłużyło za inspirację w twórczości znanych artystów. Tym razem mroczna atmosfera filmów amerykańskiego reżysera udzieliła się duetowi projektantów marki Kenzo, którzy wykorzystali ją w swojej najnowszej jesienno-zimowej kolekcji na sezon 2014/2015.

 

Nawiązania do estetyki Lyncha pojawiły się już w międzysezonowej kolekcji na jesień 2014. Te same inspiracje mieliśmy okazję zobaczyć w najnowszych męskich propozycjach znanego duetu. Kontynuacją powyższego wątku okazała się również kolekcja damska, która ostatnio pojawiła się na wybiegu Paryskiego Tygodnia Mody. Jak wyznali Carol Lim i Humberto Leon, stanowi ona „crescendo w trylogii”, inspirowanej dorobkiem znanego reżysera.

 

Podczas pracy z nim przy tworzeniu scenografii i muzyki do pokazu, daliśmy się wciągnąć w sposób myślenia samego twórcy i dzięki temu odkryć różne piękne niepowtarzalne i eliptyczne charaktery, jakie sobie wyśnił w swoich niezliczonych dziełach. Wniknęliśmy w sedno, by pokazać miłość, zemstę, obcość i tajemnicę z równą szczerością – wyznali projektanci.

 

Atmosferę pokazu podkreślała mroczna spokojna muzyka, idealnie korespondująca z charakterystyczną scenografią, w której znalazła się wielka rzeźba twarzy, wykrzywionej w grymasie bólu i strachu. Niepokojący i nieco schizofreniczny efekt wzmagały ogromne lustra, w których odbijały się wszystkie sylwetki, w zmienionej formie i nieregularnych kształtach.

 

Sama kolekcja była zderzeniem przeciwieństw, co z pewnością było jej podstawowym założeniem, biorąc pod uwagę charakter inspiracji duetu projektantów. Mroczna paleta czerni, ciemnej czerwieni i szarości zderzyła się z jaskrawymi odcieniami zieleni, żółtego i pomarańczowego. Wszystko doskonale zespalały metaliczne tkaniny i różnorodne wzory. Zestawienia kolorowych motywów takich jak szewron i kwiaty jeszcze bardziej wpłynęły na ciekawy graficzny efekt. Na tkaninach pojawiły się również nadruki i hafty o kształcie narzędzi – nie bez przyczyny, bo jak przyznali sami projektanci „narzędzia znajdowały się w każdym z jego filmów” (Davida Lyncha).

 

Uwagę przyciągały również same stylizacje, w których ubrania zestawione były ze sobą w bardzo ciekawych konfiguracjach (garnitury z rozkloszowaną spódnicą, gorsety na golfach, a’la baskinki na spodniach). Wszystkie elementy garderoby łączone były ze sobą warstwowo. Różnorodność form, wzorów, faktur i kolorów zdecydowanie potrafiła zahipnotyzować. Taki efekt był z pewnością zamierzony, skoro w kolekcji pojawiły się echa twórczości Davida Lyncha.

 

Jeśli tak na modę działa magia kina, to zdecydowanie chcemy oglądać więcej „filmowych” kolekcji. 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Kenzo | Kenzo jesień zima 2014/2015 | Paris Fashion Week jesień zima 2014/2015 | Carol Lim | Humberto Leon | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły