PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KALENDARZ PIRELLI 2018! ZDJĘCIA TIMA WALKERA

KALENDARZ PIRELLI 2018! ZDJĘCIA TIMA WALKERA

Po raz drugi w historii w kalendarzu znajdą się tylko czarnoskórzy modele i modelki.

Zaledwie kilka dni temu w nowojorskim Manhattan Center zaprezentowana została najnowsza odsłona słynnego kalendarza Pirelli na 2018 rok, do którego zdjęcia wykonał znakomity brytyjski fotograf, Tim Walker. Na potrzeby 45. edycji kalendarza, w maju tego roku artysta postanowił połączył swoją niebanalną, ekstrawagancką estetykę z romantycznymi motywami, co zaprowadziło go do reinterpretacji klasyki brytyjskiej literatury, Alicji w Krainie Czarów.

KALENDARZ PIRELLI 2018

Ale inspirację czerpał nie tylko z fantastyki Lewisa Carrolla, ale z samych ilustracji, których stworzenie pisarz powierzył Johnemu Tennielowi w 1865 roku. W kalendarzu znalazło się 28 ujęć, na które złożyło się 20 różnych, zaczarowanych krain. Alicję opowiadano już tyle razy. Myślę, że chciałem wrócić do samych jej początków, żeby spróbować wcielić się w Carrolla i opowiedzieć ją od nowa raz jeszcze, powiedział Walker. Chciałem też znaleźć inną, nową perspektywę, dodał.

Pirelli 2018/Youtube

ZOBACZ TEŻ: 10 NAJLEPSZYCH SESJI ZDJĘCIOWYCH W 2017 ROKU

PIRELLI CALENDAR 2018

Środkiem do pokazania nowatorskiej perspektywy okazało się 18 niezwykłych osobowości świata mody i nie tylko. Tych o ugruntowanej pozycji i tych, którzy są dopiero na wznoszącej: muzyków, aktorów, modeli, aktywistów. Wśród nich znaleźli się między innymi: sudańsko-australijska modelka Adut Akech, modelka i aktywistka Adowa Aboah, senegalsko-niemiecka modelka Alpha Dia, sudańsko-australijski model Ducke Thot, aktywistka i feministka Jaha Dukureh, czy brytyjska modelka King Owusu. Obok nich pojawiły się takie gwiazdy, jak:  amerykański raper Lil Yachty, meksykańsko-kenijska aktorka Lupita Nyong’o, brytyjska supermodelka i aktorka Naomi Campbell, amerykańska aktorka Sasha Lane, południowoafrykański model i prawnik Thando Hopa, czy brytyjska stylistka Zoe Bedeaux.

POWIĄZANE: ADWOA ABOAH NA PIERWSZEJ OKŁADCE ENNINFULA (VOGUE UK)

PIRELLI 2018: CZARNOSKÓRZY MODELE I MODELKI

Wszyscy razem tworzą w pełni czarnoskóry przekrój Pirelli Calendar 2018, co w historii kalendarza zdarzyło się wcześniej tylko raz – w 1987 roku brytyjski fotograf Terence Donovan zaprosił do współpracy pięć pięknych, czarnoskórych kobiet, w tym 16. letnią wówczas Naomi Campbell.

Rok 2018 celebrować więc będzie różnorodność i tolerancję. Brawo! Zobaczcie pierwsze zdjęcia w galerii poniżej.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: PIRELLI | KALENDARZ | NEWS | TIM WALKER |

podobne artykuły