PL / EN
JAK UBRAĆ SIĘ NA POPRAWINY WESELA W PLENERZE

JAK UBRAĆ SIĘ NA POPRAWINY WESELA W PLENERZE

Jaki strój wybrać na niezobowiązujące poprawiny – podpowiada dr Irena Kamińska-Radomska.

 

Czytelniczka LAMODE.INFO wybiera się latem na wesele z poprawinami i ma wątpliwości, jaki strój wybrać na drugi dzień. Zapoznajcie się z pytaniem Klaudii i sprawdźcie, jaki strój będzie na tę okazję odpowiedni według zasad dress code`u. Odpowiada dr Irena Kamińska-Radomska.

Pytanie:

Dzień dobry!
Mam pewien problem. Moja koleżanka bierze ślub w lipcu i jestem na niego zaproszona. Jest to standardowe polskie zaproszenie bez zaznaczonego dress code’u i tu pojawia się problem, ponieważ poprawiny będą organizowane w plenerze, w stadninie koni. Państwo młodzi zorganizują tam ognisko. Mój problem polega na tym, że nie za bardzo wiem, jaki strój jest odpowiedni na taką okoliczność, żebym nie była za bardzo ubrana, ale też moim strojem chcę im oddać należyty szacunek.
Bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Klaudia

 

Odpowiedź:

Wiele dylematów dotyczących strojów pojawia się głównie z powodu niepoinformowania gości o rodzaju strojów, szczególnie w sytuacjach nietypowych.

Jeśli zaproszeni nie otrzymują informacji na temat dress code’u, to zgodnie z zasadami przychodzą w strojach wizytowych. Jednak ognisko jest bardzo nieformalną atrakcją, więc garnitury i krawaty dla dżentelmenów oraz wizytowe sukienki dla pań mogą się okazać sporym niewypałem. Mogą, ale wcale nie jest to powiedziane, ponieważ w plenerze odbywają się czasem bardzo eleganckie przyjęcia, letnie gale z wyścigami konnymi, na których stosowne są stroje formalne dzienne. Wówczas u pań nie może zabraknąć kapeluszy, które dopełnią wizerunku.

Niewątpliwie na drugi dzień trzeba przygotować drugą kreację, chociażby ze względu na konieczność odświeżenia wyglądu. A jaką – najlepiej o to zapytać gospodarzy. Jeśli jednak nie uzyskamy konkretnej odpowiedzi, radziłabym na tę okoliczność wybrać stroje „wiejskie”. Dla mężczyzny oznacza to marynarkę tweedową z guzikami obszytymi skórą, brązowe buty, a dla kobiety – piękną kwiecistą sukienkę (w żadnym wypadku nie może przypominać plażowej), do której można dobrać słomkowy kapelusz. Jeśli sukienka będzie jednolita, można kapelusz ozdobić kwiatami.  

Dr Irena Kamińska-Radomska

ZOBACZ TEŻ: SUKNIE ŚLUBNE – TRENDY WIOSNA LATO 2019

Kompletujecie garderobę na drugi dzień wesela? W galerii znajdziecie sukienki w kwiaty i słomkowe kapelusze idealne na poprawiny w plenerze oraz inspiracje z wybiegów na sezon wiosna lato 2019!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: wesele | DRESS CODE |

podobne artykuły