Logotyp serwisu lamode.info
MEGHAN MARKLE - 11 RAZY, KIEDY ZŁAMAŁA DRESS CODE

MEGHAN MARKLE - 11 RAZY, KIEDY ZŁAMAŁA DRESS CODE

Dowiedzcie się, czy księżna Sussex może nosić damski smoking!

Spis treści

1. DRESS CODE: BRYTYJSKI PROTOKÓŁ KRÓLEWSKI

2. MEGHAN MARKLE VS. DRESS CODE: DAMSKI GARNITUR

3. MEGHAN MARKLE VS. DRESS CODE: TOREBKA

4. MEGHAN MARKLE VS. DRESS CODE: MAŁA CZARNA SUKIENKA

Meghan Markle unowocześnia brytyjski dress code o trendy ze światowych wybiegów. Księżna Sussex idzie z duchem czasu i stara się sprostać wymogom królewskiego protokołu dyplomatycznego, jednocześnie łącząc amerykański szyk z angielskim. Zobaczcie, kiedy swoimi stylizacjami wzbudziła kontrowersje.

DRESS CODE: BRYTYJSKI PROTOKÓŁ KRÓLEWSKI

brytyjskim protokole dyplomatycznym nie ma żadnego klucza, według którego kobiety w rodzinie królewskiej powinny wybierać sukienki na uroczyste okazje. Przyjęła się powszechna zasada, by unikać czerni, którą już dawno temu złamała księżna Diana. Królowa Elżbieta II kultywuje narodowe tradycje: na uroczystości najwyższej rangi najczęściej wybiera białe kreacje, a na oficjalne bankiety zakłada suknie w kolorze np. różowym. Podobnych zasad w kwestii ubioru przestrzega Kamila. Symbolem charakterystycznym dla brytyjskiego protokołu dyplomatycznego są szarfy. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej, oprócz Kate noszą je jako element stroju galowego. Są to najwyższe odznaczenia państwowe, które przyjmują postać Orderu Podwiązki.

MEGHAN MARKLE VS. DRESS CODE: DAMSKI GARNITUR

Na gali wręczenia Endeavour Fund Awards w Londynie obowiązywał black tie - mężczyźni mieli wystąpić w smokingu, a kobiety w długich sukniach lub modelach midi. Meghan Markle pojawiła się jednak w czarnym garniturze od Alexandra McQueena. Księżna Sussex zestawiła klasyczną, doskonale skrojoną marynarkę oraz dopasowane spodnie z białą koszulą i szpilkami. Jej outfit w stylu power dressing symbolizował nowoczesność i został pozytywnie oceniony przez internautów. Jednak zdaniem wielu komentatorów świadczył także o odejściu od zasad królewskiego protokołu dyplomatycznego. Co na ten temat mówią ekspertki, dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress Code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”)? „Jedynie w stroju formalnym nie ma miejsca na spodnie. Jeśli na zaproszeniu widnieje informacja white tie/biała mucha/frak, wtedy kobieta nie ma wyboru, powinna przyjść na przyjęcie w długiej balowej sukni. Każdy inny typ stroju: wizytowy, casual smart, city i inny, nie wyklucza spodni. Nawet black tie/czarna mucha, czyli strój półformalny już pozwala na kostium wieczorowy ze spodniami. Musi on jednak faktycznie mieć charakter wieczorowy. Warto zastanowić się nad przyczyną, dla której kobieta woli spodnie”.

POLECAMY: DRESS CODE VERSUS OSOBISTY STYL MEGHAN MARKLE

Meghan Markle w damskim garniturze Alexandra McQueena vs. dress code

MEGHAN MARKLE VS. DRESS CODE: TOREBKA

Kilka dni po zaręczynach, Meghan Markle wybrała się z księciem Harrym na oficjalne wystąpienie do Nottingham. Tego dnia, jej stylizację na bazie długiego, granatowego płaszcza i zamszowych kozaków, dopełniła średniej wielkości torebka szkockiej marki Strathberry.  W mediach pojawiły się informacje, że (wtedy jeszcze przyszła) księżna Sussex złamała brytyjski protokół dyplomatyczny, zgodnie z którym kobieta o tej pozycji powinna mieć ze sobą kopertówkę, by w ten sposób asekurować się.

MEGHAN MARKLE VS. DRESS CODE: MAŁA CZARNA SUKIENKA

29 sierpnia 2018 roku, Meghan Markle wraz z księciem Harrym  pojawili się na imprezie charytatywnej organizowanej przez fundację „Sentebale". Podczas uroczystego wydarzenia w londyńskim Victoria Palace Theatre, księżna Sussex miała na sobie małą czarną sukienkę Judith & Charles. Wariant o kroju marynarki z dekoltem w kształcie litery V, sięgał przed kolano. Królowa Elżbieta II i Kate Middleton zazwyczaj na tego typu eventy preferują modele do kolan. Z kolei, księżna Diana wybierała jaśniejsze kolory garsonek, zgodnie z misją charytatywnego wydarzenia - by wzbudzić zaufanie dzieci.

W galerii zdjęć prezentujemy stylizacje Meghan Markle, które mogły uchodzić lub łamały zasady dress code'u, obowiązującego brytyjską rodzinę królewską.

tagi: MEGHAN MARKLE | DRESS CODE |

podobne artykuły