PL / EN
JAK FILM „I BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ” ODMIENIŁ OBLICZE MODY?

JAK FILM „I BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ” ODMIENIŁ OBLICZE MODY?

Zobacz jak Bardotka zrewolucjonizowała kobiecą szafę w filmie Vadima! 

Mało kto wie, że Brigitte Bardot przemieniła się z „Brzydkiego Kaczątka” w pięknego Łabędzia. Jej konsekwencja i upór sprawiły, że do historii przeszła jako ikona stylu i urody. Taka postawa pokazuje, że z trikami stylisty, każda kobieta może przejść niesamowitą metamorfozę. Gotowi na rewolucyjne trendy, jakie zaprezentowała francuska aktorka w kultowym filmie „I Bóg stworzył kobietę”?

STYL BRIGITTE BARDOT

Brigitte Bardot została wylansowana przez Rogera Vadima w filmie „I Bóg stworzył kobietę” z 1956. Reżyser, jednocześnie mąż i mentor Brigitte, na ekranie pozwolił jej być sobą: naturalną, nieskrępowaną i kokieteryjną, a ona wykorzystała tę wolność na wiele sposobów m.in. zmieniając oblicze kobiecej garderoby.

Jako pierwsza zapoczątkowała trend na baleriny od Repetto, a jej inspiracją był balet – pasja z dzieciństwa. Scenę z filmu, w której Brigitte zakłada płaskie urocze buty z kokardką przywołał sam Christian Louboutin w jednym z wywiadów, potwierdzając, że kobieta w balerinach także może być uwodzicielska. Brigitte rozpowszechniła ponadto modę na kardigany i szmizjerki – praktyczne i seksowne, które wystarczy tylko odpiąć, dlatego tak pobudzały męską wyobraźnię. Spopularyzowała wzór: marynarskie paski charakterystyczne dla Saint Tropez.

POLECAMY: KULTOWE FRYZURY, KTÓRE ZROBISZ SAMA

fot. Instagram/ @fashionandcinema

ULUBIONE STYLIZACJE Z FILMU „I BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ”

Chociaż styl Brigitte był dosyć prosty to zawsze kobiecy. Do naszych ulubionych kreacji z filmu „I Bóg stworzył kobietę” zaliczają się sukienki. Czerwona dopasowana i biała ślubna do kolan są ponadczasowe, eleganckie i zachwycają skromnością w wysublimowanej formie.

fot. Instagram/ @navikakatina

BRIGITTE BARDOT – CIEKAWOSTKI

Czy wiecie, że John Lennon charakteryzował swoją żonę Cynthię na Bardot? Miała nosić rozjaśnione włosy i pończochy! Na punkcie stylu BB oszalały nie tylko kobiety, ale także gwiazdy i projektanci. W wielu sesjach zdjęciowych z Kate Moss, Claudią Schiffer, Anną Ewers czy Doutzen Kroes to styl Brigitte stanowił motyw przewodni.

BARDOTKA – POKAZY MODY

Inspirację stylem Bardotki znajdziesz w kolekcji Louis Vuitton na zimę 2010/2011. Pokaz rozpoczyna ścieżka dźwiękowa z filmu „I Bóg stworzył kobietę”. Nie zapomnij zajrzeć do naszej galerii zdjęć.


video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: kino | kreacje filmowe | Brigitte Bardot | TRENDY |

podobne artykuły