PL / EN
ILE ZARABIA CHANEL? PIERWSZY RAPORT W 108-LETNIEJ HISTORII DOMU MODY

ILE ZARABIA CHANEL? PIERWSZY RAPORT W 108-LETNIEJ HISTORII DOMU MODY

W ubiegłym tygodniu francuska marka po raz pierwszy ujawniła roczne wyniki sprzedażowe.

 

RAPORT FINANSOWY CHANEL (2017)

Wszyscy wiemy, że torebka Chanel może kosztować ponad 20 tysięcy złotych. Ale dziś, po raz pierwszy w ponad stuletniej historii wiemy również, ile zarabia francuski dom mody. Z opublikowanego w ubiegłym tygodniu raportu wynika, że w 2017 roku zyski ze sprzedaży Chanel sięgnęły 35,5 miliardów złotych.

Powód podania sytuacji finansowej Chanel (która zwyczajowo trzymana była w tajemnicy) do publicznej informacji, jest nieznany. Raport może jednak być odpowiedzią na plotki, jakoby markę miałaby przejąć inna firma.

ZOBACZ TEŻ:  CHANEL MAKEUP - KOLEKCJA LES BEIGES 2018

CHANEL

CHANEL: WYNIKI SPRZEDAŻOWE 2017

Philippe Blondiaux, CEO marki powiedział w oświadczeniu, że Chanel jest w kondycji, która umożliwia firmie utrzymanie niezależności i tworzenie długoterminowych planów. Na początku 2018 pojawiły się głosy, że francuski dom mody może wkrótce przejąć LVMH, konglomerat skupiający takie marki luksusowe, jak Louis Vuitton, Fendi, Celine, Givenchy, Marc Jacobs, czy Christian Dior. Jednak sam Bernard Arnault szybko nazwał plotki „fałszywymi doniesieniami”.

POLECAMY: ECLAT ET TRANSPARENCE DE CHANEL 

GABRIELLE

BESTSELLERY CHANEL 2017

Bardzo dobre wyniki sprzedażowe Chanel na poziomie 35,5 miliardów złotych w 2017 roku to również 11% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W międzyczasie Louis Vuitton zanotował wyniki na poziomie 34 miliardów złotych.

Raport Chanel zwrócił również uwagę na linię zapachów oraz torebkę Gabrielle, które w ubiegłym roku okazały się bestsellerami marki.

POWIĄZANE: 5 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O ZAPACHU GABRIELLE CHANEL

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: news | rynek | biznes | Chanel |

podobne artykuły