PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KONIEC Z KASZMIREM I JEDWABIEM. ASOS PRZYŁĄCZA SIĘ DO OCHRONY PRAW ZWIERZĄT

KONIEC Z KASZMIREM I JEDWABIEM. ASOS PRZYŁĄCZA SIĘ DO OCHRONY PRAW ZWIERZĄT

Marka rezygnuje również z futer, moheru i piór! 

Już niedługo w ofercie marki Asos nie znajdziemy ubrań z większości materiałów premium.

ASOS: MODA A OCHRONA PRAW ZWIERZĄT

ASOS zapowiedział, że zaprzestaje sprzedaży ubrań wykonanych z materiałów pochodzenia zwierzęcego. Lista obejmuje futra, moher, kaszmir, jedwab, ozdobne pióra oraz muszle (także z masy perłowej). Zgodnie z aktualną polityką „żadne zwierzęta nie powinny cierpieć na skutek produkcji odzieży marki ASOS”. Nowe wytyczne wejdą w życie w styczniu 2019 roku.

ASOS BRAND: AKTUALNA POLITYKA

Na rynku funkcjonuje także ASOS Brand, który oferuje klientom ubrania oraz kosmetyki. Marka ogłosiła, że polityka przyjazna prawom zwierząt obejmie i tę sferę, a ze sklepu zostaną wycofane wszystkie rzeczy, które posiadają w składzie materiały pochodzenia zwierzęcego.

ASOS: ORGANIZACJA PETA

W asortymencie ASOSa znajdziemy ubrania i akcesoria od ponad 850 marek, które będą zobowiązane przystosować się do zmian. Decyzję marki pochwaliła organizacja walcząca o prawa zwierząt, PETA, stwierdzając, że „współczucie” można okazywać także na polu mody.

MODA A PRAWA ZWIERZĄT NA ŚWIECIE

Świat mody w ostatnich czasach poczynił wielkie postępy w walce z okrucieństwem wobec zwierząt. W grudniu 2017 roku na londyńskim rynku Old Spitafields ogłoszono zaprzestanie sprzedaży futer, a Tom Ford przyznał, że i jego poglądy uległy diametralnej zmianie od chwili promowania wegańskiego stylu życia.

Według badań PETA moher pozyskuje się głównie z obszaru Afryki, w efekcie czego zagrożone jest życie kóz angorskich. Dyrektor zarządzający Mohair South Africa, Deon Saayman oświadczył, że firma współpracuje z NSPCA w celu gwarancji jak najbardziej etycznego procesu produkcji ubrań. Z kolei, według ISAID (Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego) to Chiny są największych producentem kaszmiru na świecie, a Mongolia plasuje się już na drugiej pozycji, co zagraża życiu kóz kaszmirskich.

W naszej galerii prezentujemy ubrania marki ASOS wykonane z moheru, kaszmiru i jedwabiu, które dotychczas mogliście znaleźć na platformie. Zobaczcie! 

POLECAMY:  ZRÓWNOWAŻONE MARKI, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: ASOS | rynek | PETA | shopping | materiały | Zrównoważona moda |

podobne artykuły