PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ASOS WPROWADZA PROGRAM SZKOLENIOWY NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEJ MODY

ASOS WPROWADZA PROGRAM SZKOLENIOWY NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEJ MODY

Odpowiedzialne projektowanie - w tym kierunku zmierza świat mody. 

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu nowej polityki marki, która wycofuje się ze sprzedaży ubrań wykonanych z niektórych materiałów premium, ASOS rozpoczyna inicjatywę na rzecz edukowania projektantów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Poznajcie szczegóły!

ASOS: SZCZYT MODY W KOPENHADZE

Pilotażowy program szkoleniowy utworzony dzięki współpracy London College of Fashion Centre for Sustainable Fashion (CSF) jest częścią umowy Circular Fashion Commitments, podpisanej przez ASOS na szczycie mody w Kopenhadze w ubiegłym roku. Marka zadeklarowała, że z obietnic wywiąże się do końca 2020 roku. Podczas kursu omówione zostaną techniki projektowania, które uwzględnią cały cykl życia produktu.

POLECAMY:  KONIEC Z KASZMIREM I JEDWABIEM. ASOS PRZYŁĄCZA SIĘ DO OCHRONY PRAW ZWIERZĄT


ASOS: ZRÓWNOWAŻONA MODA A EDUKACJA

Już w tym miesiącu 15 członków zespołu projektowego ASOS weźmie udział w warsztatach. Zajęcia odbędą się z ekspertami z zespołu CSF. Następnie wiedza ta zostanie zaimplementowana we wszystkich działach projektowych ASOS. „Dzięki projektowi mamy pewność, że nasi kreatorzy dysponują umiejętnościami niezbędnymi do realizowania idei zrównoważonej mody” – powiedziała Vanessa Spence, dyrektor ds. projektowania w firmie ASOS. „Jest to ważny krok w kierunku kształtowania poczucia odpowiedzialności za wytwarzany produkt, którego żywotność można przedłużyć, co wyeliminuje potencjalne straty”. Dilys Williams, dyrektor centrum zrównoważonej mody i profesor projektowania w London College of Fashion przyznał, że „to istotne, aby dynamiczne przedsiębiorstwa, takie jak ASOS wdrażały innowacyjne rozwiązania oraz potrafiły krytycznie spojrzeć na mechanizmy praktykowane w branży mody”.

Na tegorocznym szczycie mody w Kopenhadze, Nicolaj Reffstrup, dyrektor generalny firmy Ganni, która zaopatruje ASOS w produkty, dodał, że „duże firmy powinny wprowadzać zmiany oraz przewodzić pozostałym w zakresie stosowania jak najlepszych metod w branży mody, tak, aby zapewnić przejrzystą procedurę. Jako małe i średnie przedsiębiorstwo nie dysponujemy umiejętnościami tworzenia tak innowacyjnych projektów, ale możemy zastosować się do wytyczonych wskazówek”.

W naszej galerii prezentujemy wybrane inspiracje od marki ASOS.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: ASOS | rynek | shopping | Zrównoważona moda |

podobne artykuły