Logotyp serwisu lamode.info
H&M PUBLIKUJE PIERWSZE WYNIKI FINANSOWE ZA ROK 2011

H&M PUBLIKUJE PIERWSZE WYNIKI FINANSOWE ZA ROK 2011

Szwedzki koncern H&M opublikował pierwsze wyniki finansowe za rok 2011. Czy zaproszenie do kampanii Anji Rubik i Freji Behy oraz kolaboracja z Versace przełożyły się na sprzedaż?

Rok 2011 dla H&M obfitował w medialne sukcesy – kampanie reklamowe z topowymi modelkami – Anją Rubik, Freją Behą czy Małgosią Belą, kolekcja Versace dla H&M, rozpoczęcie kolaboracji z Marni – szwedzki koncern nie dawał o sobie zapomnieć i stale zaskakiwał nowymi informacjami.

 

Weryfikacją skuteczności działań marketingowych są zawsze wyniki finansowe firmy, H&M opublikował właśnie pierwsze dane za rok 2011. Sprzedaż w roku 2011 w porównaniu 2010 wzrosła nieznacznie, ponieważ o 1,4 %, jednak gdy mamy do czynienia z danymi w walutach lokalnych, mówimy wówczas już o wzroście na poziomie 8%. Taka rozbieżność bierze się z negatywnego wpływu wahającego się kursu walut.

 

Zysk firmy spadł z kolei, aż o 15,3% i ukształtował się na poziomie 2,34 miliardów dolarów. Spowodowane było to między innymi rosnącymi cenami surowców, które miały znaczący wpływ na poziom kosztów. Mimo trudności, z jakimi borykała się cała branża, H&M w roku 2011 otworzył aż 266 nowych placówek, poszerzył swój zasięg o 5 kolejnych rynków oraz stworzył około 7000 nowych miejsc pracy.

 

Jaki będzie dla szwedzkiego giganta obecny rok? Dane za pierwsze tygodnie stycznia są obiecujące. W okresie od 1-24.01 sprzedaż w walutach lokalnych wzrosła aż o 13 % w stosunku do tożsamego okresu w 2010.

tagi: rynek | H&M |

podobne artykuły