PL / EN
HIPSTER DŻENTELMENEM U KENZO – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12

HIPSTER DŻENTELMENEM U KENZO – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12

Najnowsza męska kolekcja marki Kenzo zabiera nas w świat brytyjskich detektywów - zobacz, jak moda retro sprawdza się w męskim wydaniu.

Antonio Marras, projektant marki Kenzo przy tworzeniu najnowszje kolekcji zainspirował się stylem brytyjskich detektywów i postaciami z powieści Agathy Christie. Połączenie niepokojącej, czekającej na wyjaśnienie tajemnicy i kontrolowanej nonszalancji to zarazem nawiązanie do stylu wielu współczesnych mężczyzn – ceniących sobie elegancję pojmowaną jednak mniej ortodoksyjnie, z pewną dozą dystansu.

 

Kolorystyka była stosunkowo stonowana, choć i tu, jak błysk fajerwerków, pojawiły się krzykliwe odcienie oranżu, musztardowego odcienia żółtego i czerwieni. Dominującym deseniem była krata pod wieloma postaciami. Jej najbardziej spektakularną postacią był garnitur połączony ze spódnicą, cały w czerwoną szkocką kratę.

 

Nie zabrakło również tradycyjnych atrybutów brytyjskiego dżentelmena – meloników, much, półbutów oraz teczek. Elementami przełamującymi tę estetykę było między innymi ciężkie, sznurowane obuwie za kostkę, desenie kwiatowe i geometryczne.

 

Efektem jest utrzymana w stylu retro kolekcja, która silnie odznaczyła się na tle innych męskich linii. Choć niewielu krytyków wróży jej spektakularny sukces, być może przyciągnie ona młodszą, spragnioną eksperymentów modowych klientelę.

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: pokaz | jesień-zima 2011/12 | moda męska | Kenzo |

podobne artykuły