PL / EN
HEDI SLIMANE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM CÉLINE

HEDI SLIMANE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM CÉLINE

Stanowisko po Phoebe Philo obejmie już 1 lutego – przeczytajcie!

 

HEDI SLIMANE NA CZELE DOMU MODY CÉLINE

Chociaż Phoebe Philo, która zapowiedziała swoje odejście z francuskiego domy mody w grudniu 2017 roku, ostatnią kolekcję zaprezentuje nam w marcu, ogłoszono już nazwisko jej sukcesora. W niedzielę rano koncern LVMH poinformował świat, że na stanowisku zmieni ją Hedi Slimane, obejmując pieczę dyrektora kreatywnego, artystycznego i wizualnego w Celine. Do jego obowiązków będzie należeć również tworzenie linii odzieży męskiej, kolekcji couture oraz zapachów.

CÉLINE: HEDI SLIMANE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM

Zatrudnienie Slimane w Celine ostatecznie zakończyło plotki o możliwym wstąpieniu projektanta w szeregi Chanel. Jego powrót do grupy LVMH nastąpi więc niespełna dwa lata po tym, jak opuścił należący do konglomeratu Kering dom mody Saint Laurent w kwietniu 2016 roku.

HEDIHedi Slimane nowym dyrektorem kreatywnym Celine (fot. Instagram)

HEDI SLIMANE ZASTĄPI PHOEBE PHILO

Jestem bardzo szczęśliwy, że Hedi znów znajdzie się w grupie LVMH i przejmie stery w Celine. To jeden z najbardziej utalentowanych designerów naszych czasów, powiedział Bernard Arnault, który wcześniej współpracował ze Slimane podczas jego przewodnictwa w Dior Homme. Jego przybycie do Celine podkreśla, jak duże ambicje wiążemy z tym domem mody. Zadaniem Hedi będzie rozwinięcie obu, zarówno damskiej, jak i męskiej linii odzieży, ale również galanterii skórzanej, akcesoriów i zapachów. Liczymy również na jego globalną wizję i unikatową estetykę, która będzie budować ikoniczny dom mody, skomentował.

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami, Slimane pozostanie na razie w Los Angeles, a jego pierwszą damską i męską kolekcję dla Celine będziemy mogli podziwiać we wrześniu tego roku podczas paryskiego tygodnia mody. 

POLECAMY:  KTO NALEŻY DO KOGO? NAJWIĘKSZE KONGLOMERATY MODOWE NA ŚWIECIE

video

GUCCI WIOSNA LATO 2019

tagi: Celine | news | Hedi Slimane |

podobne artykuły