PL / EN
GUCCI - POKAZ WIOSNA LATO 2020

GUCCI - POKAZ WIOSNA LATO 2020

Alessandro Michele nieustannie poszukuje inspiracji. Tym razem, sięga po nie do lat 70.

Pokaz Gucci zatytułowany ,,Orgasmique” można by podzielić na dwa osobne. Pierwszy - składał się z dwudziestu jeden sylwetek w niemal identycznych uniformach. Drugi - zaprezentował typową dla tego włoskiego domu mody ekstrawagancję. Zobaczcie sami!

GUCCI – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2020

Alessandro Michele świętuje piątą rocznicę u boku włoskiego domu mody. Na konferencji prasowej przyznał, że obawia się monotonii i zawsze musi spróbować czegoś nowego. Pokaz który odbył się w białej i minimalistycznej przestrzeni, stał się swego rodzaju manifestem. Zaprezentowane kaftany bezpieczeństwa, można by odczytać również jako symbol wyzwolenia.

Wyraziste kolory, nawiązania do stylu vintage i zacieranie granic pomiędzy tym co damskie a męskie. Takie sylwetki zaserwował nam Alessandro Michele, dyrektor kreatywny domu mody Gucci. Na pokazie królowały kolorowe garnitury i płaszcze, spodnie z szerokimi nogawkami, patchworkowe bieliźniane sukienki czy logomania w mniejszych dawkach niż zazwyczaj. Wśród dodatków znalazły się: przeskalowane okulary z łańcuchami, czarne lakierowane rękawiczki, nowe wersje torebek, rajstopy fishnet w odcieniu wyrazistej czerwieni czy pantofle z klamrami zakończone ostrym szpicem.

gucci-look-84

Bieliźniana sukienka Gucci (fot. East News)

Jak powiedział Alessandro Michele, pokaz jest dla niego podróżą od konformizmu do wolności i kreatywności. Kaftany bezpieczeństwa zostały włączone do pokazu, jako ekstremalna wersja ograniczeń narzuconych przez społeczeństwo i tych, którzy je kontrolują. Ubrania stały się wyrazem i częścią spektaklu. Kolekcja zaprezentowała nową, subtelniejszą odsłonę Gucci – jednak niezmiennie nierezygnującą ze świata marzeń i fantazji.

POLECAMY: GUCCI – HISTORIA MODY W KAMPANII JESIEŃ ZIMA 2019/20

W galerii prezentujemy wszystkie sylwetki z pokazu Gucci na wiosnę/lato 2020.

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Gucci | wiosna lato 2020 | pokaz mody | TRENDY |

podobne artykuły