PL / EN
GUCCI – POKAZ WIOSNA LATO 2019

GUCCI – POKAZ WIOSNA LATO 2019

Alessandro Michele zorganizował pokaz w paryskim Le Palace, ulubionym klubie Yves’a Saint Laurenta.

Na pokazie Gucci wiosna lato 2019 nie zabrakło retro trendów przypominających te wyszperane na targu staroci i „perełek” odziedziczonych po babci. Chociaż Alessandro Michele pozostał wierny swojej estetyce, pokazał całkiem nowe oblicze.

GUCCI: INSPIRACJE NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

Alessandro Michele na pokazie wiosna lato 2019 przedstawił inspiracje twórczością reżyserów teatralnych Leo de Berardinis i Perli Peragallo. Na wybiegu modelki niczym kukły przechadzały się w scenicznych, wielowarstwowych sukniach i perukach, a całość dopełniły fantazyjne falbany. Projektant swoją kolekcją nawiązał także do stylu Davida Bowiego, rockowego piosenkarza i ikony mody, który oprócz swoich umiejętności muzycznych był uznawany za symbol androgynicznego piękna. Dopasowane garnitury z wyszukanymi, błyszczącymi deseniami oraz przeskalowanymi ramionami doskonale odzwierciedlały obcisłe kostiumy artysty. Na pokazie moda zyskała więc uniwersalny charakter. Niełatwo było odróżnić kobiety od mężczyzn, dzięki czemu złożono hołd różnorodności i równości płci. Modele nosili fioletowe koszule z kokardą, a modelki prezentowały się w liturgicznych szatach. Czy w kolejnym sezonie za radą Alessandra Michele będziemy wymieniać się nawzajem elementami garderoby i budować wizerunek na zasadzie „mix and match”?

Sukienki na pokazie Gucci, wiosna lato 2019 (fot. East News)

GUCCI: KOLEKCJA NA SEZON WIOSNA LATO 2019

Na jedwabnych kimonach zagościł ludowy wzór, a spódnice pokryły różane dywanowe desenie. Zwierzęce inspiracje pojawiły się nie tylko w formie printów na spodniach a’la getry, ale także w postaci grafik z wizerunkiem tygrysa. Na męskich swetrach rozkwitły kwiaty, a stylizacje w duchu vintage ozdobiły apaszki i  babcine chusty wiązane na głowie. Najgorętszym trendem sezonu według włoskiej marki Gucci okazały się subtelne koszule z wiązaną kokardą w wersji unisex oraz sztruksowe dzwony i lakierowane wersje podpatrzone u Davida Bowiego. Na wybiegu królowały także kraciaste desenie i kolorowe futra, które paradoksalnie symbolizowały zarówno styl, jak i kicz. Elementem ożywiającym looki były cukierkowe, ażurowe rajstopy, które noszono do błyszczących pantofli. Zaskakujący dodatek stanowiły  natomiast okulary w wersji duo, bo czarno-kremowe i noszone także na kapeluszach. Z biżuterii dominowały sakralne, ostentacyjne krzyże oraz antyczny motyw liści laurowych, a obok torebek pojawiły się żywe kwiaty.

ZOBACZCIE TEŻ: GUCCI - POKAZ JESIEŃ ZIMA 2018/19

W naszej galerii prezentujemy sylwetki z pokazu Gucci wiosna lato 2019. Jak Wam podobają się inspiracje dyrektora kreatywnego włoskiego domu mody, który nawiązał do sztuki włoskich awangardzistów i rockowej sceny muzycznej?


video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Gucci | pokaz mody | wiosna lato 2019 | Alessandro Michele |

podobne artykuły