PL / EN
GIVENCHY - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016

GIVENCHY - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2015/2016

Czarne aksamitne sukienki, gotyckie czerwone futra, taliowane fraki, a do tego ekstrawagancka biżuteria na twarzy - to kwintesencja „Chola Victorian”, najnowszej kolekcji Riccardo Tisci dla Givenchy.

Gotyk z charakterystycznym dla siebie aksamitem i koronką został tym razem motywem przewodnim „Chola Victorian” - najnowszej kolekcji Givenchy na jesień zimę 2015/2016. Nie sposób nie zacząć o dudniących bębnów w duecie ze skrzypcami, które z pewnością przeniosły gości pokazu na ciemniejszą stronę naszej cywilizacji. Tę brudną, szarą i zapomnianą, którą Riccardo Tisci, Dyrektor Kreatywny marki, doprawił klasą, szykownością i ekstrawagancką biżuterią umieszczoną na twarzach modelek przechadzających się po wybiegu.

 

Idealnie wykończone koronkowe sukienki, taliowane fraki, gotyckie czerwone futra,  jedwabne i aksamitne mundurki, maxi dress ozdobione połyskującymi kryształkami - to jedynie przedsmak tego, co na zbliżający się sezon przygotował Tisci. Niewątpliwie mocnym akcentem kolekcji były skórzane, ciężkie pasy okalające talie drobnych modelek wyglądających jak dzieła sztuki. Cała stylizacja była niezwykle dopracowana – od przygładzonego loka na czole po niesamowicie piękną biżuterię. To zdecydowanie jeden z najlepszych pokazów podczas Paryskiego Tygodnia Mody na jesień zimę 2015/2016! Projektant kolejny raz nie zawiódł, a wręcz przeciwnie - z sezonu na sezon kolekcje wychodzące spod jego skrzydeł stają się jeszcze bardziej wyrafinowane i zaskakujące. Riccardo wśród ludzi z branży mody ceniony jest przede wszystkim za swój profesjonalizm i spójność projektów. Jak sam podkreśla, detal i wykończenie może stać się nutą przewodnią arcydzieła!

 

Na widowni nie zabrakło największych wielbicieli marki Givenchy z Kim Kardashian i Kanye Westem na czele. Na wybiegu natomiast pojawiły się cztery Polki, w tym rudowłosa Magdalena Jasek z Free Models, Maja Salomon z D’Vision Model Management, Sasha Antonowska z Model Plus oraz młodziutka Paula Galecka z Mango Models. Nasze Polki zostały zauważone przez znaną i cenioną casting director Patrizię Pilotti.

 

Wszystkie zdjęcia z najnowszej kolekcji Givenchy na jesień zimę 2015/2016 znajdziecie w naszej galerii!

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: Givenchy | Givenchy jesień zima 2015/2016 | Paris Fashion Week jesień zima 2015/2016 | Paris Fashion Week FW 2015/2015 | Tydzień Mody w Paryżu jesień zima 2015/2016 | paryski tydzień mody | Riccardo Tisci |

podobne artykuły