Logotyp serwisu lamode.info
FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND AW 2011/12 – POKAZÓW DZIEŃ PIERWSZY

FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND AW 2011/12 – POKAZÓW DZIEŃ PIERWSZY

Przeczytajcie relację z pierwszego dnia pokazów w łódzkiej Alei Projektantów i zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.

6 maja 2011 w Łodzi rozpoczął się cykl pokazów, który będzie kontynuowany do końca tego wydarzenia, nazywany Aleją Projektantów. W przeciwieństwie do pokazów OffOutOfSchedule są one skierowane do szerszej grupy odbiorców, bardziej osadzone w trendach – to w pewnym sensie odpowiednik zagranicznego pret-a-porter.

 

Aleję Projektantów otworzyły pokazy takich talentów, jak Aga Pou, Grome Design, Monika Ptaszek oraz Natalia Jaroszewska. Były to bardzo różne w charakterze kolekcje, które swoją obecnością dały wyraz silnej pozycji tworzących je artystów.

 

Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja dla mężczyzn autorstwa Monika Ptaszek. Projektantka bezlitośnie testowała wytrzymałość tkanin, farbując je, gniotąc i tnąc. Wynurzył się z tej pracy mężczyzna „złowiony w sieć” – Monika Ptaszek bowiem szczególnie upodobała sobie w tym sezonie motyw siatki. Kontrast bieli i czerni pogłębiało zestawienie sztywnej skóry z miękką, otulająca ciało dzianiną.

 

tl_files/moda polska/pokazy mody/FASHION WEE POLAND AW 2011 - MONIKA PTASZEK I NATALIA JAROSZEWSKA/DSC02916.JPGfot. Weronika Płocha

 

 

Natalia Jaroszewska zaprezentowała nam kolekcję w pięknej palecie barw – dominował karmel, słoneczny odcień żółtego i turkus. Pojawiły się zwiewne suknie zestawione z futrzanymi kamizelkami i pelerynkami. Zauważyć można było również echo art deco, które było inspiracją do printów na jednoczęściowych kombinezonach.

 

tl_files/moda polska/pokazy mody/FASHION WEE POLAND AW 2011 - MONIKA PTASZEK I NATALIA JAROSZEWSKA/DSC02948.JPGfot. Weronika Płocha/ pokaz Natalii Jaroszewskiej

 

Przed nami – weekend! W ciągu najbliższych dwóch dni w Łodzi będzie wrzało jak w ulu – śledźcie zatem LAMODE.INFO, by być na bieżąco i otrzymywać najświeższe relacje z FashionPhiloosophy Fashion Week Poland AW 2011/12.

 

Zapraszamy do galerii, gdzie możecie zobaczyć zdjęcia z pokazów Natalii Jaroszewskiej i Moniki Ptaszek.

tagi: Fashion Week Poland | pokaz | jesień-zima 2011/12 | |

podobne artykuły