PL / EN
FENOMEN MINISPÓDNICZKI

FENOMEN MINISPÓDNICZKI

Minispódniczka? Poznaj jej historię w pigułce.

Chociaż jej zagorzałą przeciwniczką była Coco Chanel to my mamy słabość na punkcie tego elementu garderoby. Mowa o minispódniczce! Poznaj jej historię i sprawdź czemu zawdzięcza swój fenomen.

MINISPÓDNICZKA - DEBIUT

To Mary Quant zaraziła świat miłością do minispódniczek w latach 60. Brytyjska projektantka mody, która otworzyła swój butik Bazaar w Londynie przy King’s Road słynęła z nowatorskich pomysłów.

Krótka spódniczka zadebiutowała na okładce Voque’a i w błyskawicznym tempie zrobiła zawrotną karierę. Swoją sławę zawdzięczała temu, że była ultrakobieca. Zestawiona z botkami i rajstopami tworzyła perfekcyjny look.

W latach 90. kultowy fason spódniczki został spopularyzowany w filmie „Pretty Woman" z Julią Roberts w roli głównej. Model nosiła top modelka Claudia Schiffer.

POLECAMY: NAJPIĘKNIEJSZE FILMOWE KREACJE

fot. Instagram/ @claudiaschiffer

MINISPÓDNICZKA – IKONY MODY

Modę na noszenie krótkich spódniczek lansowały gwiazdy i ikony stylu m.in. Brigitte Bardot oraz Jane Birkin. W zestawieniu nie zabrakło także kultowej modelki Twiggy, której figura chłopczycy i szczupłe nogi były wprost stworzone do promowania tego modelu odzieży.

POLECAMY: 15 IKON STYLU WSZECHCZASÓW

MINISPÓDNICZKA – WSPÓŁCZESNE INSPIRACJE

Obecnie krótkie spódniczki noszą współczesne modelki m.in. Anja Rubik i Miranda Kerr. Brytyjska ikona stylu, Kate Moss, pomimo dojrzałego wieku także nie stroni od tego elementu garderoby. Minispódniczka odmładza i za to ją uwielbiamy. W naszej szafie króluje ta w skórzanej wersji.

video

CHLOE WIOSNA LATO 2019

tagi: historia mody | spódnice |

podobne artykuły