PL / EN
FASHION WEEK POLAND MAJ 2014 – POKAZ KOLEKCJI BOLA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

FASHION WEEK POLAND MAJ 2014 – POKAZ KOLEKCJI BOLA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Przy okazji nowego projektu Studio, swoją jesienno-zimową kolekcję na sezon 2014/2015 zaprezentowała Bola. Zobaczcie efekty!

Bola nie rezygnuje ze swoich fascynacji geometrią. Jej zamiłowanie do surowych cięć, patchworku, charakterystycznych przeszyć i autorskich nadruków znalazło ujście również w najnowszej kolekcji .lögun. Jak sugeruje jej nazwa (w islandzkim języku „kształt”), kluczowe dla charakteru całości okazały się figury geometryczne, tworzące różne kompozycje na ubraniach.

 

A jednak projektantka nie pozwoliła sobie na constans i postanowiła dalej rozwijać ulubiony przez siebie temat. Autorskie grafiki w postaci nadruków na materiałach, dominujące w zeszłej kolekcji líkan.*, tym razem odeszły na drugi plan i ustąpiły miejsca ręcznie dzierganym wełnianym aplikacjom. Takie detale były ciekawym urozmaiceniem kolekcji oraz wprowadziły do niej sporo świeżości i wyrazistego charakteru.

 

Zdecydowanym atutem jesienno-zimowego sezonu Boli okazały się kontrastowe zestawienia materiałów o bardzo zróżnicowanych fakturach. Wśród nich znalazły się transparentne szyfony, grube wełniane sploty i hologramowe skóry.  Patchworkowe połączenia jeszcze bardziej zyskały na sile dzięki atrakcyjnej palecie kolorów,  w której największą uwagę zwracały na siebie odcienie indygo i fioletów. Dzięki takim rozwiązaniom, geometryczne figury o różnych odcieniach i fakturach zyskały charakter ciekawych autorskich grafik.

 

Widać, że pomysły Boli nie mają limitu, co udowodniła w swojej najnowszej kolekcji .lögun. Kiedy wydawało się, że polscy projektanci wyeksploatowali do granic możliwości temat geometrii w modzie, Ola Bajer udowodniła, że potrafi wydobyć z niego jeszcze mnóstwo nowych rozwiązań. Tak trzymać!

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Bola | Bola jesień zima 2014/2015 | Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Fashion Week Poland | Fashion Week Poland maj 2014 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland maj 2014 |

podobne artykuły