PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
DOLCE & GABBANA - POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014

DOLCE & GABBANA - POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014

Kolekcja Dolce & Gabbana na sezon jesień zima 2014 sięga do czasów średniowiecza. Sprawdź, jak historyczna epoka wygląda okiem duetu!

Domenico Dolce i Stefano Gabbana ponownie sięgają do historii. Tym razem zainspirowało ich średniowiecze – męska kolekcja duetu na sezon jesień zima 2014 jest fantazją na temat średniowiecznych postaci rycerzy i władców.

 

Projektantom udało się stworzyć obraz męskości w najbardziej pierwotnym znaczeniu tego słowa. Wykorzystali najważniejsze skojarzenia, które mamy zakodowane od wieków w naszym sposobie myślenia. Potężne, dostojne i groźne sylwetki z wybiegu kojarzą się z siłą, walecznością i brutalnością dawnych wojowników. Duet nie kreuje postaci disnejowskiego „rycerza na białym koniu”. Opierając się na historii i tradycji, Dolce i Gabbana zbudowali swoją własną interpretację wzorca męskości wieków średnich.

 

Pozornie mogłoby się wydawać, że włoscy projektanci postanowili odejść od głównej inspiracji, wykorzystywanej w poprzednich kolekcjach – Sycylii. Jednak to właśnie słoneczna wyspa i jej historia są podstawowym punktem odniesienia ich projektów. Domenico i Stefano na pewno dobrze znają jej historię. Inspiracją ich kolekcji były wydarzenia z początków XI wieku, kiedy kraina została podbita przez Normanów.  Podobizna pierwszego normandzkiego króla Sycylii - Rogera II, pojawia się na bluzach, zaprezentowanych na pokazie.

 

Normanowie wprowadzili na idyllyczną wyspę rys surowości charakterystyczny dla północy, widoczny przede wszystkim w sycylijskiej architekturze pochodzącej z tamtego okresu. Projektantów zainspirowały przede wszystkim normandzkie budowle w Palermo i Martoranie. Wizerunki średniowiecznych katedr pojawiają się w jesienno-zimowej kolekcji na dwurzędowych płaszczach i marynarkach z aksamitu. Architektoniczne elementy zdobią również obszerne bluzy oraz dopasowane koszule. Oprócz tego, duet czerpie ze strojów ówczesnych rycerzy. Wyobrażenia rycerskiej zbroi pojawiają się w formie dekoracji na ubraniach. Widzimy również wełniane kaptury inspirowane tymi, które były noszone pod hełmem oraz elementy przypominające rycerską kolczugę. Bogactwo strojów średniowiecznych władców zostało natomiast podkreślone przez użycie futra w projektach płaszczy, wysadzane kamieniami rękawice i pantofle oraz złote, zdobione korony.

 

Uzupełnieniem wizji Domenico Dolce i Stefano Gabbana był wystrój wybiegu, wykonanego w całości z drewna. W tle za modelami widzimy średniowieczne portrety, w tym ponownie wizerunek normandzkiego króla, oraz zbroje rycerskie. Całość  dopełnia skoczna melodia w tle. 

 

źródło: YouTube / Pokaz męskiej kolekcji Dolce & Gabbana jesień zima 2014

 

 


video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Dolce & Gabbana | Dolce & Gabbana pokaz | Dolce & Gabbana kolekcja jesień zima 2014 | Dolce & Gabbana męska kolekcja |

podobne artykuły