PL / EN
DIOR – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2019/20

DIOR – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2019/20

Kolekcja, która spotkała się z krytyką widzów. Czy będzie impulsem do zmian?

 

Kolekcja marki Dior na jesień zimę 2019/20 stanowiła przedłużenie trendów, które Maria Grazia Chiuri zaproponowała zaledwie w nieco odświeżonej formie. Na wybiegu ponownie pojawiły się sukienki w stylu baletnic, a pikowane modele midi zestawiono z kraciastymi topami i szerokimi, lakierowanymi pasami. To nawiązanie do mody lat 50., w której narodził się New Look Diora.

DIOR – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2019/20

W kolekcji Dior na jesień zimę 2019/20, zdaniem widowni, zabrakło przewrotnych trendów. Zamiast nich na pokazie ponownie pojawiły się T-shirty z feministycznymi hasłami. Tym razem na tapetę trafiły napisy „Sisterhood is Global” i „Sisterhood is Powerful”. Damskie garnitury w odcieniu szarości zestawiono z lakierowanymi krótkimi płaszczami, a całość dekorowały kapelusiki typu bucket z woalką. Nie zabrakło także miejsca na najgorętsze, sezonowe dodatki, takie jak torebki saddle bags na funkcjonalnych wymienialnych szerokich paskach czy modeli do ręki. Kolekcję urozmaicono o grunge, który uchwycono za pomocą krat na czerwonym tle i pasiastych swetrów. Na tiulowe sukienki nałożono gorsety, a skórzane spodnie 7/8 zyskały kant. Charakterystyczny dla marki Dior od lat są nieuchwytny romantyzm i liryzm, który wyrażono za pomocą bluzek z wiązaniem czy spódnic w stylu baletnic przypominających o płótnach Edgara Degasa. Z drugiej strony, nonszalancję uzyskano dzięki wzorzystym płaszczom przypominającym koc oraz denimowym koszulom skomponowanym z plisowanymi spódnicami midi. Chociaż nie zabrakło przykuwających uwagę kamizelek, wiele trendów zostało przygaszonych i nie miało wiele wspólnego z duchem Christiana Diora, założyciela marki. Jednak dla równowagi, pojawiły się suknie eksponujące ramiona, nawiązujące do kreacji księżniczki Małgorzaty, która uwielbiała uzupełniać swoją garderobę o projekty francuskiej marki. 

Dior: sylwetki na pokazie jesień zima 2019/20 (fot. East News)

W galerii prezentujemy sylwetki z pokazu Dior jesień zima 2019/20. Odkryjcie trendy w ujęciu Marii Grazi Chiuri - jak myślicie, czy ta kolekcja powinna stanowić impuls do zmian?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Maria Grazia Chiuri | pokaz mody | jesień zima 2019/20 | DIOR | TRENDY |

podobne artykuły