PL / EN
REKLAMA MASCARY DIORSHOW NEW LOOK Z NATALIE PORTMAN ZAKAZANA

REKLAMA MASCARY DIORSHOW NEW LOOK Z NATALIE PORTMAN ZAKAZANA

Brytyjska ASA zakazuje kolejnej reklamy - tym razem ukarany został Dior, za reklamę tuszu do rzęs Diorshow New Look, w której wystąpiła aktorka Natalie Portman

Brytyjska Advertising Standards Authority (ASA) zakazała dalszego publikowania reklamy Diora - Diorshow mascara Dior New Look. Skargę ponoć złożył koncern L'Oreal UK, wypominając, iż zdjęcie zanadto podkreśla działanie tuszu do rzęs. Zdjęcie, na którym widać twarz aktorki Natalie Portman, wykonane przez duet Mert Alas i Marcus Piggott  pierwotnie mialo być przeznaczony do reklamowania szminki. Podczas śledztwa nad reklmą, Dior przyznał, że w trakcie jej powstawania zamieniono ją na reklamę tuszu do rzęs. Zdjęcie poddano następnie cyfrowej obróbce w celu  "oddzielania / zwiększenia długości i krzywej rzęs i zastąpienia / wypełnienia ich gęstości, by osiągnąć efekt wystylizowany, jednolity i uporządkowany" (cyt. za fashionologie.com). Dior powiedział także, iż Portman nie nałożono żadnych sztucznych rzęs na potrzeby zdjęć, i że "[rada] nie uważa, aby techniki post-produkcji miały wpływ na wzrost możliwych oczekiwań konsumentów", Niemniej jednak, ASA uznała, że reklama nie może się już pojawiać w jego obecnej formie. Dior zgodził się na "zmianę lub wycofanie" reklamy, zamiast przedłużenia śledztwa wyjaśniającego proces zmian, jakiemu poddano zdjęcie.

 

Zakaz ów jest konsekwencją poprzednich tego typu obostrzeń, wydanych przez ASA. W bieżącym roku, ASA nakazała koncernowi L'Oréal wycifać rozpowszechnianie reklamy podkładu Revitalift 10 reklamowanego przez Rachel Weisz. W 2011 roku swoją reklamę z udziałem Julii Roberts musiał wycofać Lancome, a także Maybelline (w tej wystąpiła modelka Christy Turlington). Żadna z tych reklam "nie przedstawiała w sposób wiarygodny efektów użytkowania reklamowanych produktów". 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Natalie Portman | Diorshow New Look | rynek | DIOR |

podobne artykuły