Logotyp serwisu lamode.info
Dior na stole wigilijnym? To kolejna współpraca domu mody ze znanym włoskim artystą

Dior na stole wigilijnym? To kolejna współpraca domu mody ze znanym włoskim artystą

Koniec z jemiołami, choinkami czy gwiazdkami. Dior Cruise 2024 to studium motyla. 

Spis treści

1. Pietro Ruffo po raz kolejny rysuje dla Diora

2. Motyl - główny motyw świątecznej kolekcji kapsułowej Dior

Czy to już czas, by wyciągać pierwsze ozdoby świąteczne? Według marki Dior, owszem. W tym roku Maria Grazia Chiuri przedstawia kolekcję Cruise 2024, a w niej gamę produktów do domu z motywem Butterfly Around the World stworzonym przez Pietro Ruffo. 

Pietro Ruffo po raz kolejny rysuje dla Diora

Pietro Ruffo jest 45-letnim włoskim artystą. Na swoim koncie ma już ponad 10 wystaw indywidualnych oraz kilka współprac z domami mody takimi jak Valentino czy Dior (na zlecenie Diora stworzył m.in. instalację, która posłużyła jako scenografia dla prezentacji kolekcji AW2017/2018 w Hôtel National des Invalides w Paryżu).

Sztuka Ruffo jest ściśle związana z architekturą, nie tylko w sferze wizualnej, ale również semantycznej. Tworzy wielowarstwowo, a jego prace przypominają pewnego rodzaju mapy. W ostatniej kolekcji Dior Cruise 24 głównym obiektem jego zainteresowania zostały motyle, które rozpierzchnięte na wszystkie strony świata zdobią bombki, poduszki, zeszyty i zastawę stołową. Oprócz tego, kolekcja odkrywa na nowo kultowy znak Diora - „Toile de Jouy”.

Przeczytaj też: DESIGN W OBIEGU CYRKULARNYM. ZNANA MARKA POKAZUJE, JAK PRZEROBIĆ MEBLE PRZY UŻYCIU DENIMU 

Kolekcja świąteczna Dior Cruise 2024. fot. kampania Dior

fot. kampania Dior

Motyl - główny motyw świątecznej kolekcji kapsułowej Dior

Motyle w badaniach ikonograficznych najczęściej odnoszą się do odrodzenia i przemiany ze względu na motyw przeobrażenia z poczwarki w pięknego owada. Znamionują szczęście oraz nadzieje, czyli emocje (bądź pragnienia), które z powodzeniem wpisują się w klimat Bożego Narodzenia. Każdego roku spotykamy się przecież przy stole, by celebrować więzi rodzinne i z poczuciem bliskości wkroczyć w kolejny rok. Motyle z poetyckich rysunków Pietra Ruffo otaczają glob ziemski, wyznaczają kierunki i skrywają się za piękną roślinnością ujętą przez artystę

Elementy z kolekcji kapsułowej Diora są doskonałym pomysłem na prezent, ale także pomogą Ci stworzyć niezapomniany wystrój w domu na kolację wigilijną.

Zobacz też: WNĘTRZA W STYLU QUIET LUXURY. UZUPEŁNISZ JE NOWYMI PROJEKTAMI LOUIS VUITTON 

Kolekcja świąteczna Dior Cruise 2024. fot. kampania Dior

fot. kampania Dior 

Zdjęcie główne: kampania Dior

tagi: Boże Narodzenie | wnętrza | DIOR |

podobne artykuły