PL / EN
DIOR HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2020

DIOR HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2020

Antyczne inspiracje, złoto i kobieca siła.

Antyczne złoto, frędzle, drapowania i ultra lekki szyfon - odkryjcie trendy na wiosenno-letnim pokazie Dior haute couture 2020, nawiązującym do greckich inspiracji! 

DIOR HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2020 - INSPIRACJE

Maria Grazia Chiuri stworzyła antyczną kolekcję Dior przy współpracy z feministyczną artystką Judy Chicago. Projektantka ponownie odwołała się do kobiecości, która manifestuje siłę i niezależność. Pojawiło się więc pytanie o to, „jak świat wyglądałby gdybyśmy to tylko my nim rządziły”? Ta refleksja stała się motywem przewodnim wiosenno-letniego pokazu haute couture 2020 zorganizowanego w Musée Rodin. To tam umieszczono dekoracyjną wyrzeźbioną postać bogini jako symbol odwagi. 

POLECAM: DIOR – POKAZ HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Dior - sylwetki na pokazie mody haute couture wiosna lato 2020 (fot. East News)

DIOR HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2020 – KOLEKCJA

Podstawą antycznej kolekcji Dior haute couture wiosna lato 2020 było złoto i błysk. Mieniące się w blasku światła nici, z których uszyto frędzle ozdobiły frywolne sukienki z rozcięciem. Okrągłe dekolty pokryte haftami współgrały z fryzurą na bazie warkoczy, oplatających włosy niczym opaska. W linii pojawiły się także dostojne garsonki w odcieniu złotego różu. Wystąpiły w wersji z drapowaną marynarką i długą spódnicą. W takiej formie dodały sylwetce ciężkości.

W kolekcji Dior gościły także romantyczne inspiracje, takie jak różana, koszulowa sukienka zestawiona z paskiem a’la lina. Całość urozmaicił duży naszyjnik z roślinnym motywem. Maksi sukienki na jedno ramię, z kolei stanowiły zmysłowy akcent stylizacji uzupełnionej lekkim szyfonem.

Na pokazie Dior haute couture wiosna lato 2020 triumfowała prostota formy ożywiona architektonicznymi rozwiązaniami: greckimi drapowaniami, marszczeniami oraz lejącymi się tkaninami. Przekonajcie się o tym spoglądając do naszej galerii zdjęć umieszczonej poniżej wideo.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: pokaz mody | wiosna lato 2020 | DIOR | TRENDY |

podobne artykuły