Logotyp serwisu lamode.info
DAWID WOLIŃSKI – POKAZ MODY „ATELIER 214.2”

DAWID WOLIŃSKI – POKAZ MODY „ATELIER 214.2”

Powrót New Looku Diora na wybiegu polskiego projektanta!

Spis treści

1. DAWID WOLIŃSKI: KLIMAT KOLEKCJI „ATELIER 214.2”

2. DAWID WOLIŃSKI: INSPIRACJE W KOLEKCJI

3. DAWID WOLIŃSKI: STYLIZACJE NA POKAZIE MODY „ATELIER 214.2”

6 grudnia 2018, Dawid Woliński zaprezentował swoją najnowszą kolekcję zainspirowaną New Lookiem Diora z lat 50. i 60. XX wieku. Kreator oddał tym samym hołd kobiecości i elegancji za pomocą krojów midi oraz szlachetnych tkanin, takich jak tiul, koronka czy satyna w wersji wieczorowej. Kolekcja bazowała na ponadczasowej czerni, którą urozmaicały błyszczące drobinki, a karminowa czerwień sprawiła, że projekty doskonale wpisały się w świąteczny klimat.

DAWID WOLIŃSKI: KLIMAT KOLEKCJI „ATELIER 214.2”

Pokaz Dawida Wolińskiego odbył się w warszawskim STUDIO ATM. To tam projektant ukazał gościom kolejną opowieść na temat kobiety, która łączy w sobie trzy cechy: tajemniczość, dramatyzm i zmysłowość. Mroczny klimat kolekcji podkreślono za pomocą ciężkich brzmień muzycznych oraz surowego wnętrza, które ociepliło jedynie złoto w tle. Karminowa czerwień, która pojawiła się w sylwetkach modelek, wprowadziła widzów w świąteczny nastrój.

DAWID WOLIŃSKI: INSPIRACJE W KOLEKCJI

Klasyka w nowoczesnym wydaniu jest nieustannie bliska Dawidowi Wolińskiemu, który lubi się nią bawić i ją interpretować. Swoje projekty często przełamuje twistem – asymetrycznym cięciem czy fantazyjnym akcentem, który jest „kropką nad i” sylwetek modelek. Najnowsza kolekcja bazuje na czerni, która zdaniem Dawida Wolińskiego, stanowi esencję kobiecości, ale jest także modowym wyzwaniem dla projektanta – by przedstawić ją w nieoczywisty sposób. Kreator za jej pomocą prezentuje pełną dramatyzmu i tajemniczości naturę kobiety, a sensualność akcentuje za pomocą karminowej barwy, która kojarzy się ze stylizacjami gwiazd stworzonymi z myślą o czerwonych dywanach. Projektant sięga także do historii mody, a mianowicie do lat 50., kiedy narodził się New Look Diora. W ten sposób na nowo definiuje pojęcie zmysłowości wyrażonej za pomocą sukienek z głębokimi dekoltami, podkreślającymi talię osy i o długości midi. Modele z kolekcji unowocześnia o rozmaite konstrukcje i sztywne formy, takie  .

Dawid Woliński: pokaz mody (fot. Filip Okopny - Fashion Images)

DAWID WOLIŃSKI: STYLIZACJE NA POKAZIE MODY „ATELIER 214.2”

Czerń, czerń i jeszcze raz czerń koncentrowała na sobie uwagę widowni. Ukazanie ciekawych form i sprawienie, by odbicia światła dodawały kreacjom dodatkowego wymiaru było wyzwaniem dla Dawida Wolińskiego. Dzięki precyzyjnym formom udało się stworzyć spektakularną suknię wykonaną z tysiąca wiecznych róż - sygnowaną Dawid Woliński x Rose du Chateau. Na wybiegu modelki maszerowały także w romantycznych i pełnych dramatyzmu wariantach wykonanych z koronki. Zmysłowe modele z dekoltem oraz wstążką na wysokości talii były ukłonem w stronę lat 50. Na pokazie nie zabrakło także błyszczących krótkich topów zestawionych ze spódnicą, które stanowiły propozycję na sylwestrowy wieczór. Wsród kolekcji znalazły się trzy czerwone sukienki inspirowane stylem Martini, dodatkowo podbite cekinami, które lśniły przy każdym, nawet najdelikatniejszym ruchu modelek. Ciepły kolor tętnił życiem z zachowaniem swojego klasycznego, dystyngowanego wyrazu.

Zarówno materiał jak i fasony sukienek stanowiły kwintesencję włoskiego stylu wyrażonego za pomocą koronki, satyny, tiulu czy lśniących aplikacji. Kolekcja Party Dress Dawid Woliński x Martini była propozycją na przywitanie Nowego Roku w świątecznej oprawie.

Co z tytułowego ateliera Dawida Wolińskiego trafiło na złoty wybieg? Wszystkie sylwetki z pokazu „Atelier 214.2" prezentujemy w galerii.

tagi: pokaz mody | materiały | jesień zima 2018/19 | TRENDY | Dawid Woliński |

podobne artykuły