PL / EN
DAWID WOLIŃSKI – POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2017

DAWID WOLIŃSKI – POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2017

Bajeczne inspiracje i niepowtarzalny anturaż – zobaczcie, co tym razem proponuje znany projektant! 

6 kwietnia 2016 roku w warszawskim klubie Palladium odbyła się premiera długo wyczekiwanej kolekcji Dawida Wolińskiego. Ulubieniec gwiazd pokazał linię zatytułowaną ART EXHIBITION na sezon wiosna/lato 2017.

 

Blisko dwa lata musieliśmy czekać na kolejny pokaz rodzimego projektanta. Po spektakularnym sukcesie kolekcji „Orient Express” wyostrzyły nam się apetyty, a poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko dla samego Dawida, jak i konkurencji z branży. Co po długim wyczekiwaniu mogliśmy zobaczyć na wybiegu w Palladium?

 

Projektant lansuje trendy z dużym wyprzedzeniem, bowiem jego nowa kolekcja to propozycje na sezon wiosna lato 2017. Przodującą cechą linii jest bez wątpienia eklektyzm. Dawid Woliński ponownie sięga po romans mody ze sztuką, ale na dokładkę dorzuca inspiracje z Dzikiego Zachodu i odniesień do amerykańskiej popkultury – pojawiają się skojarzenia z twórczością Andy`ego Warhola lub Jeffa Koonsa.

 

Wybieg zapełniły sylwetki skonstruowane z kontrastowych, odważnych elementów. Geometryczne konstrukcje i ekstrawaganckie połączenia miały tym mocniejszy wydźwięk, że zostały zaprezentowane w kolorze pruskiego błękitu lub landrynkowego różu rodeo. Polski twórca znany jest z wyboru luksusowych tkanin, tym razem postawił na satyny, welwety, jedwabie i welury, ale także bawełniane ortaliony i płótno.

 

Obok damskich sylwetek, zaprezentowano również męską odzież, która w kontraście do kobiecych, bardzo szykownych, czerwonodywanowych looków, była odzwierciedleniem casualowej garderoby samego autora kolekcji. O wiele bardziej stonowana była tu także paleta kolorów, ponieważ modele zaprezentowali głównie khaki, szarości i granaty. Gdyby szukać elementów spójnych dla propozycji dla obu płci, byłoby to pewnie zamiłowanie do błysku i okrycia wierzchnie, głównie kurtki typu bomber.

 

Na finale pokazu został zaprezentowany specjalny projekt – okazała suknia do ziemi z asymetrycznymi detalami zainspirowana tytułową bohaterką filmu „Alicja po drugiej stronie lustra” (polska premiera produkcji Disneya już 26 maja). Z myślą o takiej właśnie kobiecie Dawid projektował swoją ostatnią linię – niezależnej, postrzegającej świat jako wspaniałą, kolorową podróż pełną niespodzianek.

 

Reżyserią pokazu zajęła się niezastąpiona Kasia Sokołowska, a na wybiegu mogliśmy oglądać stylizacje autorstwa Agnieszki Ścibior. Damskie i męskie zestawy dopełniły buty marki Kazar – odpowiednio wysokie szpilki oraz sneakersy. O oprawę beauty zadbały firmy MAC (wizaż), Kevin Murphy (fryzury) oraz Semilac (manicure).

 

Przy okazji pokazu nie można nie wspomnieć o oficjalnym członkostwie przyznanym projektantowi przez Azjatycką Federację Projektantów Couture (Asian Couture Federation). Dawid Woliński to jedyny polski twórca i jeden z niewielu europejskich zaproszony przez tę organizację, która zrzesza kreatorów wykwintnego krawiectwa. Gratulujemy!

 

Zajrzyjcie do galerii i z bliska poznajcie całą kolekcję projektanta, a dla zainteresowanych konkretnymi kreacjami mamy informację, że już można je zamawiać w atelier Dawida przy ul. Czerniowieckiej 9 w Warszawie

video

CHLOE JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: pokaz mody | Art Exhibition | kino Palladium | polski projektant | Dawid Woliński |

podobne artykuły