Logotyp serwisu lamode.info
DAMSKO-MĘSKIE GIERKI – POKAZ DSQUARED² NA WIOSNĘ-LATO 2011

DAMSKO-MĘSKIE GIERKI – POKAZ DSQUARED² NA WIOSNĘ-LATO 2011

Przewrotna kobiecość zamknięta w męskiej garderobie – to potrafi tylko duet braci Caten!

Już Marlena Dietrich i Coco Chanel wiedziały, że kobieta najlepiej podkreśli atuty swojej płci zakładając męski garnitur. Bracia Dean i Dan Caten, projektanci marki Dsquared², odświeżyli ten styl i wprowadzili go na wybieg w swojej wiosenno-letniej kolekcji.

 

Ten styl budują akcesoria – męskie półbuty, duże okulary w grubych oprawkach i kapelusze zawadiacko nasunięte na czoło. Takie dodatki świetnie prezentują się z przydużymi spodniami garniturowymi i koszulą o nonszalancko podwiniętych rękawach. Jednak jeszcze przewrotniej będzie dobrać te dodatki do dziewczęcej białej sukienki czy spódniczki w kwiatki – i projektanci Dsquared² takich stylizacji też nie unikają. Cała linia damska konsekwentnie nawiązuje do męskiej kolekcji włoskiej marki.

 

Wieczorową część kolekcji zdominowała czerń, długie suknie i małe czarne, oraz smoking. Okulary są nieodłącznym dodatkiem – i „podpierają” nawet najbardziej kobiece stylizacje! Oklaski dla Dana i Deana Catenów za inwencję, odwagę i konsekwencję w ich projektach!

tagi: pokaz | wiosna-lato 2011 | Dsquared2 |

podobne artykuły