PL / EN
CZYM ŻYŁY WYBIEGI 2018? SPEKTAKULARNE POKAZY, KTÓRYCH NIE ZAPOMNIMY

CZYM ŻYŁY WYBIEGI 2018? SPEKTAKULARNE POKAZY, KTÓRYCH NIE ZAPOMNIMY

Przypominamy zaspy popcornu na pokazie mody Calvina Kleina 205W39NYC i arystyczny nieład w interpretacji Moschino.

Kto nas zachwycił kolekcją, a kto scenografią? Prażona kukurydza stała się elementem wystroju pokazu Calvina Kleina 205W39NYC na sezon jesień zima 2018/19, a na jej tle ukazano kosmiczne i bajkowe trendy. Do gry powróciły także supermodelki lat 90. i muzy Gianniego Versace, by oddać hołd twórczości włoskiego projektanta. Gwiazdy wybiegu zaprezentowały połyskliwe, złote suknie i przypomniały legendarne projekty brata Donatelli, które ukazał w 1991 roku. Czym jeszcze żyły wybiegi 2018? Zobaczcie sami!

NIEZAPOMNIANE POKAZY MODY W 2018 ROKU

Za pomocą pokazu Versace wiosna lato 2018, Donatella złożyła hołd swojemu bratu w 20. rocznicę jego śmierci. Odtworzyła najbardziej popularne sylwetki w ujęciu Gianniego, a wśród kolekcji pojawił się m.in. nadruk Marilyn Monroe w wykonaniu Andy’ego Warhola. Motyw po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w sezonie wiosna lato 1991. W ultra kobiecych kreacjach Versace pomaszerowały muzy Gianniego. Supermodelki lat 90. reprezentowały Claudia Schiffer, Carla Bruni, Cindy Crawford, Naomi Campbell i Helena Christien. Wszystkie gwiazdy wybiegu pojawiły się w zmysłowych, metalicznych sukniach, a opływająca ciało szlachetna tkanina poruszała się w rytm piosenki „Freedom! 90.”, George’a Michaela. Ten moment przeniósł nas ponownie do 1991 roku i czasów świetności Gianniego, sprawiając, że moda stała się pomostem pomiędzy przeszłością, a teraźniejszością.

Supermodelki lat 90. na pokazie mody Versace, wiosna lato 2018 (fot. East News)

Popcorn natomiast ozdobił pokaz mody Calvina Kleina 205W39NYC na sezon jesień zima 2018/19. Wszystkie podłogi zaaranżowanej na potrzeby show przestrzeni przykryły jego zaspy. Prażona kukurydza, tak mocno kojarząca się kulturą Amerykanów, pojawiła się również w formie samych zaproszeń czy torebek. Raf Simons nawiązał ponadto do kreskówek, a bajkowe motywy przedstawił m.in. na swetrach. Projektant podzielił się także z widzami swoją własną wizją apokalipsy i inwazji przybyszów z obcej planety, co wyraził poprzez odblaskowe kurtki oraz foliowe kapelusze.

Popcorn na pokazie mody Calvina Kleina 205W39NYC, jesień zima 2018/19 (fot. East News)

„Ubieramy się dobrze, aby dobrze wyglądać. Wyglądamy dobrze, aby dobrze się czuć. Dobrze na tyle, by szybko biegać!”. To cytat mistrzyni olimpijskiej Griffith Joyner, który trafnie opisuje myśl przyświecającą Virgilowi Abloh’owi przy tworzeniu kolekcji Off-White na sezon wiosna lato 2019. W tym sezonie projektant ponownie połączył siły z gigantem sportowym Nike, tym razem skupiając uwagę na bieżniach i polu gry. Na wybiegu pojawiło się 8 czołowych sportsmanek, które zobaczyliśmy w Garage Amelot w Paryżu i aż dwie topowe modelki otworzyły pokaz. Kendall Jenner i Bella Hadid maszerowały obok siebie, prezentując białe total looki.

Anthony Vaccarello zachował dziedzictwo marki, prezentując rewolucyjne elementy garderoby, które wypromował francuski projektant, Yves Saint Laurent w latach 60., 70. i 80. Obecny dyrektor kreatywny sięgnął więc do tradycji i archiwum legendarnego  domu mody, po to, by tchnąć nowe życie w kultowe projekty na wiosnę lato 2019, wymieszać je ze sobą i dodać im współczesnego, niepowtarzalnego charakteru. Trendy, takie jak wiązane koszule czy spodnie zainspirowane męskim szykiem prezentowały modelki (m.in. Kaia Gerber), które zamiast po klasycznym wybiegu, szły po wodzie. Anja Rubik na potrzeby show przefarbowała włosy (z blond na kolor rudy) na wzór Davida Bowiego.

POLECAMY:  VALENTINO POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii prezentujemy niezapomniane momenty z pokazów mody, które zorganizowano w 2018 roku. Oto nasze zestawienie!

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: pokazy mody | projektanci | wiosna lato 2018 | jesień zima 2018/19 | historia mody | TRENDY |

podobne artykuły