PL / EN
CHRISTOPHER KANE WIOSNA LATO 2018

CHRISTOPHER KANE WIOSNA LATO 2018

Kolekcja rozwija sie w zaskakującym kierunku...

CHRISTOPHER KANE WIOSNA LATO 2018

Pedantyczna natura i obsesyjno – kompulsywny rys osobowości, do których przyznaje się projektant, zdają się mieć swoje odzwierciedlenie w wiosenno-letniej kolekcji. Za punkt wyjścia Kane obrał, jak sam przyznaje, motyw gospodyni doskonałej, a kuchenno-domowe inspiracje przeplatane z podtekstami erotycznymi (koronki, przezroczystości) wyrażnie pobrzmiewają w kolejnych sylwetkach.

Choć całość zaczyna się niewinnie – kwiecisty płaszcz i inkrustowane kamieniami buty, przesycona brytyjskim humorem i podszyta ukrytym erotyzmem kolekcja nieoczekiwanie rozwija się w kierunku, którego byśmy się nie spodziewali.

CHRISTOPHER KANE - LETNIA KOLEKCJA 2018

Biorąc pod lupę pierwszą sylwetkę spostrzegamy, że biżuteria zrobiona jest z bawełnianych frędzli identycznych jak te od mopa. Nawet choker z kryształków zdaje się nabierać tutaj poza dekoracyjnym silnie skonotowanego ze swą nazwą charakteru. Inna sylwetka – czarny paszcz wykonany z błyszczącej skóry dowcipnie wykończony jest przypominającymi nakrycia stołowe białymi kołnierzem i mankietami.

PROJEKTANT CHRISTOPHER KANE 

Trzeba oddać projektantowi, że mimo podtekstów, a także miejscami eksponowania nagości (jak w przypadku zupełnie transparentnych sukienek we florystyczne wzory czy przezroczystych sukienki i płaszcza odszytych z tkaniny przypominającej zasłonę prysznicową), całość nie jest wulgarna czy obsceniczna.

CHRISTOPHER KANE - BUTY

Kropką nad i kolekcji z pewnością są buty – Kane już w poprzednich kolekcjach dał się poznać jako miłośnik rozwiązań, o których można było powiedzieć wszystko poza tym, że są ładne. Na jesieni 2017 były to dekorowane minerałami Crocsy, a tym razem można śmiało powiedzieć, że brytyjski projektant przeszedł sam siebie: powyższe rozwiązanie zaproponował w wersji czerń+ kanarkowo-żółty udoskonalonej kamieniami imitującymi szlachetne.

Zobaczcie, jak prezentowały się na wybiegu wszystkie sylwetki z kolekcji Christopher Kane wiosna lato 2018!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Christopher Kane | wiosna lato 2018 |

podobne artykuły