Logotyp serwisu lamode.info
CHANEL NEAPOLIS – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

CHANEL NEAPOLIS – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

CHANEL i Lucia Pica zapraszają do fascynującego Neapolu!

Spis treści

1. CHANEL NEAPOLIS – INSPIRACJE

2. KOLEKCJA MAKIJAŻU CHANEL NEAPOLIS

3. NOWA WIZJA MAKIJAŻU OCZU I UST

CHANEL Makeup na czele z Lucią Picą, CHANEL Global Creative Makeup and Color Designer, prezentuje kolekcję makijażu CHANEL Neapolis, stworzoną na sezon wiosna lato 2018.

CHANEL NEAPOLIS – INSPIRACJE

Neapol: święty i zmysłowy, starożytny i nowoczesny, nieśmiertelny i spektakularny, historyczny i żywy – wyjątkowe, niejednokrotnie kontrastujące ze sobą przymioty tego włoskiego miasta zainspirowały Lucię Picę do wykreowania linii makijażu natchnionej duchem miejsca swoich narodzin. To właśnie tutaj obserwujemy ciągle zmieniający się krajobraz pełen historii, znaczeń i metafor, który nieustannie dostarcza inspiracji dla kolorów, nastrojów i technik, oferujących ciepłe, bogate i niespodziewane śródziemnomorskie podejście paryskiego domu mody – zarazem antyczne i całkowicie współczesne.

Kiedy zamykam oczy i myślę o Neapolu, widzę kolory…” – Lucia Pica

Nazwa Neapolis w dosłownym tłumaczeniu oznacza Nowe Miasto. Lucia Pica świeżym okiem spojrzała na starożytną grecką kolonię i otrzymała strefę wolną od stereotypów, z antycznymi korzeniami i nowoczesnym wcieleniem jednocześnie. Eksploracja ta zrodziła zaskakującą, ale uzupełniającą się paletę zieleni, żółcieni, złocieni, czerwieni i czerni. Zarówno świat przyrody – od wulkanicznego krajobrazu Wezuwiusza, przez Pola Flegrejskie, aż po wody zatoki, jak i spuścizna architektoniczna oraz artystyczna – w tym freski w Willi cesarzowej Poppei lub dekoracje barokowych kościołów, w niektórych z bezcennymi malowidłami Caravaggia włącznie – zostały zgłębione, aby nadać kształt dojrzałej pod względem barw i technik kolekcji.


Dzieje Neapolu to historia Partenope – syreny, której ciało zostało wyrzucone na brzeg zatoki „Starego Miasta”. Pierwotna inkarnacja Neapolu została tak naprawdę nazwana jej imieniem. Kusząca, a zarazem śmiercionośna piosenka dedykowana kobiecej sile i pięknie, to starożytna mitologia, ale jakże doskonale współbrzmiąca z nowoczesnym podejściem do kobiecości Gabrielle Chanel.

ZOBACZ TEŻ: CHANEL - HAUTE COUTURE WIOSNA 2018

Każdy, kto będzie miał okazję wypróbować kolekcję CHANEL Neapolis, proszony jest nie tylko o wybór koloru, ale także o przyjęcie postawy Neapolu: jego wielkiego, nieposkromionego, radosnego stylu.

KOLEKCJA MAKIJAŻU CHANEL NEAPOLIS

Na wiosnę i lato 2018 Luica Pica pragnie ukazać wiele twarzy Neapolu, z nieskończoną gamą barw, które tworzą to spektakularne miasto.

CHANEL Neapolis – oczy

Statement piece kolekcji stała się limitowana edycja LES 9 OMBRES – paleta cieni, które kuszą spektrum jaśniejszych i bardziej stonowanych odcieni. Dla uzyskania większej intensywności, Lucia Pica poleca zastosować OMBRE PREMIÈRE Crème in Verderame, czyli cień w kolorze wyjątkowej, przydymionej szarej zieleni z subtelnym metalicznym połyskiem. Można go nosić osobno oraz pod postacią warstwy w towarzystwie odcieni z palety.


Inspirowana detalami drzwi MASCARA DIMENSIONS Nero Metallo to metaliczna niebieska zieleń, podczas gdy STYLO YEUX WATERPROOF Nero Vulcanico to najgłębsze wcielenie zielonej niebieskości, inspirowanej czernią wulkanicznego popiołu, a STYLO YEUX WATERPROOF Mare- Chiaro to kwintesencja jasnej zieleni.


CHANEL Neapolis – twarz

Widok góry o zachodzie słońca stał się inspiracją do stworzenia JOUES CONTRASTE Foschia Rosa – poetycko przydymionego różu, który natychmiast dodaje cerze ożywczego blasku.


CHANEL Neapolis – usta

Dla ust pojawia się coś specjalnego: POUDRE À LÈVRES – całkowicie nowe i rzemieślnicze podejście do koloru inspirowane tradycyjną techniką temperową stosowaną do tworzenia antycznych fresków. Obok pudrów do ust, do wyboru jest jeszcze dziesięć innych odcieni dedykowanych ustom: od kolorów jasnych maków i malin zamkniętych w ROUGE ALLURE i ROUGE ALLURE VELVET, aż do lśniących, eterycznych tonacji ROUGE COCO GLOSS, w tym brzoskwiniowego karmelu (Parthenope) i morskiego błękitu (Aphrodite), które można nosić samodzielnie lub warstwowo na jaśniejszy kolor. Z kolei ROUGE ALLURE INK objawi się w dwóch wersjach: Entusiasta – matowy pomarańcz i Eterea – doskonały brzoskwiniowy róż.


CHANEL Neapolis – paznokcie

Do gry wkraczają paznokcie: na wiosnę i lato 2018 Lucia Pica oferuje swoje pierwsze pastelowe odcienie. Seria LE VERNIS to cztery propozycje: „pudroworóżowa chmura” Nuvola Rosa, delikatna miętowa zieleń Verde Pastello, wyrazisty oranż Arancio Vibrante, a także Giallo Napoli – „jasny żółty Neapol” odnoszący się do słynnego koloru używanego do malowania fresków.


NOWA WIZJA MAKIJAŻU OCZU I UST

 „Mam nadzieję, że kobiety będą spontaniczne i otworzą się na kolory… Są stworzone do kreowania, więc możesz jej nosić pod postacią subtelnego muśnięcia lub zdecydować się na bardziej intensywny efekt” – Lucia Pica

LES 9 OMBRES PALETTE ÉDITION No1: Affresco

Jeżeli szukacie Neapolu, wszystkiego jego elementy znajdziecie w palecie cieni LES 9 OMBRES PALETTE ÉDITION No1: Affresco, najbardziej hojnym zestawie do oczu CHANEL. Ta paleta to gra tekstur i kolorów – są odcienie matowe, satynowe, jak i połyskujące, wszystkie są niezwykle miękkie i nadają się do blendowania. Odcienie wahają się od jaśniejszych do bardziej stonowanych odcieni, odzwierciedlających różnorodność krajobrazu Neapolu i jego niezliczonych atrybutów: starożytny i nowoczesny, święty i sensualny, historyczny i żywy… Jasna zieleń koresponduje z wyblakłą szarą zielenią. Świetlisty brzoskwiniowy beż jest hartowany subtelnym brązem. Jasne złoto gra z ciemnym, rdzawoczerwonym brązem. Każdy kolor nawiązuje do wizjonerskiego momentu wyprawy Lucii Pici do Neapolu, od wulkanicznych skał do morza o zmroku, i każdy z nich ma być ujmujący na skórze.


POUDRE À LÈVRES

Wraz z wykreowaniem tego wyjątkowego produktu do pielęgnacji ust, Lucia Pica oddała sens pasji do tworzenia: napigmentowany puder do ust, inspirowany techniką temperową typową dla fresków z Pompejów, za każdym razem kiedy jest ręcznie aplikowany, niesie ustom niewiarygodną świeżość. Każda paletka zawiera jasny, nawilżający balsam i przyciemniony, prasowany pigment. Najpierw używa się opuszków palców, aby nawilżyć wargi, a następnie przy pomocy jednego z aplikatorów, należy nałożyć kolor na usta, zależnie od efektu, który chce się uzyskać. Lucia Pica mówi o „ustach tuż po pocałunku” – delikatnie roztarty, malarski efekt; nonszalancki i ponętny. Twórczyni kolekcji twierdzi, że to „romantyczne i zabawne – coś bardzo nowego inspirowanego czymś bardzo starym, czyli esencja Neapolu”.

POUDRE À LÈVRES dostępny jest w trzech odcieniach: jasny mak Rosso Pompeiano, intensywna czerwień Rosso Parthenope i miękki róż Rosa Tempera.CHANEL Neapolis – gra pełna finezyjnych kontrastów, gdzie kultura miesza się z naturą, gdzie historia koresponduje z nowoczesnością, gdzie to, co zaczyna się od wyobraźni, staje się rzeczywistością, a sam efekt jest równie fascynujący, co prowadząca do niego droga… 

tagi: CHANEL Makeup | Lucia Pica | kolekcja | wiosna lato 2018 | Chanel |

podobne artykuły