PL / EN
CHANEL JESIEŃ ZIMA 2018 – KOLEKCJA MAKIJAŻU APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2018 – KOLEKCJA MAKIJAŻU APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL

Francuska marka zwiastuje matowy sezon.

 

APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL – INSPIRACJE KOLEKCJI MAKIJAŻU JESIEŃ ZIMA 2018

Piękno zaczyna się od momentu, w którym decydujesz się być sobą” – Gabrielle Chanel

Lucia Pica, dyrektor artystyczna CHANEL Makeup, stworzyła już dla francuskiej marki dziewięć kolekcji. Po fokusie na kolor, dekonstrukcję czy iluzję, przyszła pora na akcentowanie faktury. Dotykając emocjonalnej głębi i wizualnej intensywności oferowanej przez matowe powierzchnie, wybór koloru na oczy czy usta z linii APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL wywołuje wyjątkową kobiecą wrażliwość – wewnętrzną ciszę, spokój i samoświadomość.

Harmonia między wewnętrznym i zewnętrznym światem kobiety ujęta została w paletę, która oferuje ziemiste, jesienne odcienie oraz pełne emocji kolory – można je rozcierać lub nanosić warstwowo. Formuły absorbujące światło kontrolują i łagodzą siłę otoczenia. Jednocześnie, innowacje techniczne zapewniają komfort, wznosząc matowe produkty do stanu aksamitu i pozwalając im zachować nawilżenie w momencie kiedy stają się jednością ze skórą.


Jak zawsze, clou stanowi czerwień – w nowej kolekcji staje się ona kontrapunktem i prowokacją, bardziej żywą niż kiedykolwiek w swojej matowej odsłonie.

ZOBACZ TEŻÉCLAT ET TRANSPARENCE DE CHANEL – KOLEKCJA CRUISE 2018

CHANEL MAKEUP JESIEŃ ZIMA 2018

Z każdą następną kolekcją, Lucia Pica ustala nowy obszar piękna, identyfikuje nieoczekiwany, niewykorzystany aspekt eksploracji, a następnie zmienia i doprecyzowuje kolejny pomysł do granic jego możliwości. W linii jesień zima 2018 ekstremalne tekstury i kolory zderzają się szeregiem matowych produktów do ust i oczu – trafią one do serc kobiet, które odczytują uduchowiony, inteligentny sposób myślenia Pici.

Zaczynając od tak abstrakcyjnej koncepcji, jaką jest mat, łączyłam ją bezpośrednio z kobietą, która nosiłaby ten makijaż i jak on wpływałby na jej sposób myślenia i odczuwania” – wyjaśniła Lucia Pica. „Wyobrażam sobie ją jako pewną siebie, wyrafinowaną i elegancką; inteligentną, ale odważną jednocześnie. Jest całkowicie asertywna – mój ulubiony typ kobiety”!

Dualizm jest podstawą każdej kolekcji Lucii Pici, której strategia łączenia produktów z kontrastującymi efektami wizualnymi, sprawia, że twarz zyskuje głębię, emocje i nowoczesność. W jesienno-zimowej kolekcji reinterpretacja matu jest wyrażana poprzez nowe, półprzezroczyste, wilgotne wykończenie, które odżywia skórę, a nie ją maskuje. Delikatność zostaje ożywiona bogatą paletą ziemistych odcieni i energetycznych czerwieni, która jest dodatkowo wzmocniona przez absorbujące światło tekstury.

Kiedy na zewnątrz robi się ciemniej, potrzebujesz małego wsparcia pod postacią koloru” – radzi Lucia Pica. „Nadchodzi zima, twoja skóra staje się bledsza i masz wtedy szansę na stworzenie mocniejszego looku”.

LE MAT DE CHANEL – KOLEKCJA MAKIJAŻU JESIEŃ ZIMA 2018

Wibrujący kolor i wyrafinowane tekstury w kolekcji APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL są przenoszone na zupełnie nowe poziomy, poświęcone matowym powierzchniom oraz stanom emocjonalnym, które inspirują.

Jesienią i zimą nosisz więcej ubrań i jesteś bardziej zakryta. Dzięki tej kolekcji znowu możesz bawić się kolorem, aby wyeksponować twarz” – przekonuje Lucia Pica.

POLECAMYCHANEL CC CREAM SPF 50: PIELĘGNACJA, MAKIJAŻ I OCHRONA W JEDNYM

LE MAT DE CHANEL – OCZY


Dzięki fakturze, naprawdę możesz eksplorować uczucia. Ten mat jest jak aura koloru, który inspiruje wyrafinowany nastrój kobiety. Jest odrobinę tajemniczy i wydaje się kojący dla odbiorcy” – mówi o linii do oczu Lucia Pica.

Koncentrując się na fakturze, Lucia Pica zaczęła się zastanawiać jak stosowane w malarstwie matowe pigmenty wywołują określone emocje. W APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL bogate odcienie szarości, głębokie brązy, jasne odcienie fioletu i mocne błękity LES 4 OMBRES odzwierciedlają poczucie siły i satysfakcji, a ich aksamitne wykończenie posiada delikatny efekt akwareli.


Kredki STYLO OMBRE ET CONTOUR w odcieniach czarnym, beżowym oraz szaroniebieskim zapewniają oczom wyjątkową głębię. Dodatkowo, kremowe receptury nadają miękkości, a Lucia Pica uważa, że czynią makijaż bardziej dynamicznym.

LE MAT DE CHANEL – USTA


Lucia Pica wskazuje makijażowe trendy na nowy sezon: „Jesienią Twoje walory mogą być silniejsze i bardziej zdefiniowane; odważne ekstremalnie matowe usta mogą prezentować się zupełnie naturalnie”.

Nigdzie tekstura nie jest tak wyczuwalna jak na ustach, a w APOTHEOSIS, LE MAT DE CHANEL dyrektor artystyczna paryskiej marki osiąga niewiarygodnie aksamitny kolor warg.


Ten wysublimowany matowy efekt oferuje dodatkowe metody aplikacji. LE ROUGE CRAYON DE COULEUR MAT to połączenie praktyczności kredki do ust z dostojnością szminki. Większe rozmiary i nowe odcienie zostały wzbogacone o lekką, kremową konsystencję. Z drugiej strony, swe niezwykłe walory prezentuje linia ROUGE ALLURE INK. Płynne pomadki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wtapiają się w wargi, czyniąc to tak subtelnie niczym najdelikatniejsza zasłona.

LE MAT DE CHANEL – TWARZ

Lubię przeciwstawności w makijażu – look, który reprezentuje wiele odsłon kobiety. Matowe wykończenie na świetlistej cerze daje efekt wyjątkowej głębi” – tłumaczy Lucia Pica. Wcieleniem tej myśli jest nowa paletka JOUES CONTRASTE – miękka fuksja zaskakuje promiennością na tle stonowanej jesiennej kolekcji. Świeże, różowe ciepło sugeruje naturalny kontakt z mocniejszym, wielowymiarowym spojrzeniem.

LE MAT DE CHANEL – PAZNOKCIE


Lucia Pica zwraca uwagę, że możliwości matowych wykończeń są nieograniczone i na poparcie tej tezy prezentuje matowe lakiery do paznokci.

Szykowna odsłona jesiennego looku odzwierciedlona jest w dwóch nowych odcieniach lakierów. Odważna, enigmatyczna czerwień i bogate bordo przyciągają światło absorbującą teksturą; urzekają i intrygują.

Matowe kolory LE VERNIS nie ujawniają się od razu; posiadają ukrytą jakość, jakby oglądaną przez filtr soczewki polaroid” – wyjaśnia Lucia Pica.

 

Sezonowa paleta kolorów, matowe wykończenie i harmonia pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem kobiety – oto, jak jesień i zimę widzi w tym roku CHANEL Makeup na czele z Lucią Picą. Poznajcie całą kolekcję oraz jej inspiracje w galerii!

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Chanel Makeup | jesień zima 2018 | Lucia Pica | Chanel |

podobne artykuły