Logotyp serwisu lamode.info
BURBERRY – POKAZ WIOSNA LATO 2020

BURBERRY – POKAZ WIOSNA LATO 2020

Powrót kratki vichy i piaskowych trenczy w nowym wydaniu!

 

Spis treści

1. BURBERRY – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2020

Na pokazie Burberry wiosna lato 2020 królowały maksi trencze, rustykalne białe sukienki z haftem oraz kolorowa kratka vichy przypominająca o modzie lat 50. Riccardo Tisci, pomimo, że odwołał się do dziedzictwa marki, wyznaczył nowy kierunek. Zobaczcie sami!

BURBERRY – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2020

Na pokazie Burberry wiosna lato 2020 nie zabrakło flagowych produktów marki, takich jak piaskowe trencze na kraciastej podszewce. Jednak Riccardo Tisci w tym sezonie, pokazał, jak przewrotnie zinterpretować nawet najbardziej kultowe klasyki. Beżowy płaszcz ozdobił więc biżuteryjnymi elementami, stawiając na prostotę z odrobiną fantazji. W ten sposób połączył angielską estetykę z włoską. Projektant zestawił białe, koszulowe sukienki z topem a’la gorset, dzięki czemu całość zyskała nieco wyrafinowany i zmysłowy charakter. Damskie surduty i garsonki odświeżył za pomocą kratki vichy, która pojawiła się w kolorach, takich jak wrzos czy pomarańcz. Nawet w męskiej garderobie zawitały koronki, przystrajające bluzy.

Kratka vichy na pokazie Burberry wiosna lato 2020 (fot. East News)

Subtelny akcent pojawił się także na białych sukienkach w ludowym stylu. Z haftami, bufami czy trenem, stanowiły ukłon w stronę subtelności. Ponadto, Riccardo poszedł o krok dalej, decydując się na efekt glamour i disco. W tym duchu stworzył kolekcję, w której dominował błysk pod postacią mieniących się kryształków. Proste, bawełniane sukienki, dla kontrastu ozdobił pierzami, dzięki czemu doskonale nadawały się na czerwone dywany. To właśnie ta sztuka łączenia z pozoru niepasujących do siebie elementów, sprawiła, że nowa odsłona Burberry zapadła w pamięć.

POLECAMY: BURBERRY – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019 

W galerii zdjęć prezentujemy wszystkie sylwetki z pokazu Burberry wiosna lato 2020.

tagi: wiosna lato 2020 | pokaz mody | TRENDY | BURBERRY | Riccardo Tisci |

podobne artykuły