PL / EN
BALENCIAGA – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016

BALENCIAGA – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016

Mamy to! Zobaczcie, jak debiutuje Demna Gvasalia pod metką francuskiej marki!

Mamy to! Oto pierwsza kolekcja Balenciaga pod wodzą Demny Gvasalii na sezon jesień zima 2016. Sprawdźcie jak rozpoczyna się nowy rozdział w historii francuskiego domu mody!

 

Jak przekonać kobietę do noszenia dwuczęściowego kostiumu, który nie przypomina sylwetki niemieckiej kanclerz?” – już na wstępie zadaje śmiałe pytanie nowy dyrektor kreatywny Balenciagi. Przez ostatnie sześć miesięcy debiutujący projektant studiował archiwa marki chcąc pogodzić spuściznę Cristobala Balenciagi z wizją współczesnej kobiecości. Efektem tego jest wyrafinowana elegancja w duchu najwyższej jakości krawiectwa, której dobrym przykładem są wspomniane garniturowe komplety.

 

Głównym założeniem Gvasalii było przekucie owego szyku w łatwą do noszenia na co dzień garderobę i dedykację jej kobietom w różnym wieku, które nie tyle dbają o trendy, co chcą po prostu wyglądać i czuć się dobrze. Obok eleganckich zestawów pojawiły się więc oversizowe puchówki i płaszcze, rockowe kurtki, a także luźne kwiatowe sukienki. Lubimy!

video

MACIEJ ZIEŃ - BACKSTAGE POKAZU "UNDER PRESSURE"

tagi: fall 2016 | pokazy jesień zima 2016 | PARIS FASHION WEEK | BALENCIAGA | Demna Gvasalia |

podobne artykuły