PL / EN
ANTHONY VACCARELLO

ANTHONY VACCARELLO

ZAWÓD:

Projektant mody

URODZINY

04.09.1982

NARODOWOŚĆ

Belgia

Anthony Vaccarello – projektant mody, urodził  się 4 września 1982 roku w Belgii.

ANTHONY VACCARELLO: POCZĄTKI KARIERY PROJEKTANTA

Anthony Vaccarello studiował rzeźbę, jednak od zawsze wykazywał zainteresowanie modą. Odkrywając swoją pasję, inspirował się projektami Azzedine Alaia. W 2006 roku zaraz po ukończeniu studiów wziął udział w konkursie Hyeres Internationa Festival of Fashion and Photography i wygrał. Jego kolekcja obracała się wokół tematyki porno, której bohaterką była włoska aktorka „La Cicciolina”.  

Na swojej drodze Anthony natknął się na Karla Lagerfelda, który dostrzegł jego talent i zaoferował mu pracę przy projektach dla domu mody Fendi. Efektem kolaboracji było powstanie kolekcji futer oraz poznanie Anji Rubik, przyszłej muzy Anthony’ego. To polska modelka została ambasadorką jego marki i twarzą pierwszej kampanii reklamowej.

Swoją pierwszą mini kolekcję Vaccarello pokazał w 2009 roku w Paryżu. Linia składała się z kilku skórzanych rzeczy, a produktem flagowym ogłoszono ultra kobiecą mini spódniczkę. To właśnie wariacje w jej temacie uczyniły Anthony’ego rozpoznawalnym. Asymetryczne projekty z wysokimi rozporkami, dekorowane nitami, mocno w charakterze Anji Rubik stały się hitem sprzedaży. Do grona klientek i muz Anthony’ego dołączyła m.in. Lou Doillon.


ANTHONY VACCARELLO – ROZWÓJ KARIERY PROJEKTANTA

2011 rok był przełomowym dla Anthony’ego. To właśnie wtedy projektanta wyróżniono nagrodą Association Nationale poure le Developpement des Arts de la Mode oraz ANDAM. Data ta wiązała się również z pierwszą kampanią marki Vaccarello, w której wystąpiła Anja Rubik. Modelka stanęła przez obiektywem fotografa, Karim Sadli. I tak kariera belgijskiego kreatora nabrała rozmachu. W 2012 roku Anja pojawiła się na MET gali – miała na sobie sukienkę od Anthony’ego, czym wzbudziła zainteresowanie komentatorów, stylistów i mediów.

Następnie, nie kto inny jak Donatella Versace zaproponowała Vaccarello współpracę przy linii Versus, skierowanej do młodszej generacji. Anthony poza tym, że podjął się kolaboracji, to przeistoczył ją w 2-letni projekt. Wśród klientek, które chętnie nosiły nowe kreacje  znalazły się top modelki Victoria ’s Secret np. Alessandra Ambrosio, czy gwiazdy sceny muzycznej, np. Jennifer Lopez.

W 2016 roku Anthony Vaccarello został nowym dyrektorem kreatywnym domu mody Saint Laurent. Przejął schedę po Hedi Slimane.

podobne artykuły